Ana SayfaGüzellikKirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Peki kirpik lifting nedir? kirpik lifting nasıl uygulanır? Kirpik lifting, kirpiklerin 2-3 ay kalıcı şekilde kaldırma...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kirpik lifting son zamanlarda en çok tercih edilen kalıcı makyaj türlerinden biridir. Peki kirpik lifting nedir? kirpik lifting nasıl uygulanır? Kirpik lifting, kirpiklerin 2-3 ay kalıcı şekilde kaldırma ve kıvırma işlemi olarak bilinir. Genellikle düz kirpikleri olanların tercih ettiği bu uygulama, kirpiklere sürülen kimyasal solüsyonlarla uzun süreli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırır.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting uygulamasını yaparken, kirpiklere uzun süreli kalkık ve kıvrık etki verebilmek için kirpik çizgilerine ilk olarak silikon pedler yapıştırılır. Daha sonra kirpikler tek tek geriye doğru taranıp, güzel bir şekilde yapıştırılır. Bu kıvrıklığın korunabilmesi için bazı solüsyonlar daha uygulanır. Bazı durumlarda ise kirpikler kirpik bigudisine sarılır. İlk aşama sırasında geriye doğru yapıştırılan kirpiklere mikro çubuklar ile jel bir solüsyon sürülüp, yaklaşık olarak 15-20 dakika boyunca bekletilir. Bu bölümde kirpiklerin tek tek ayrılması ve her kirpiğe eşit miktarda solüsyonun sürülmesi oldukça önemlidir. İkinci adımda kirpiklere başka bir solüsyon sürülerek, tekrar bekletilir. En son adım keratin yüklemesi ve renk veren solüsyonun sürülmesidir. Bu işlem uygulandıktan sonra kirpik liftingi uygulaması da tamamlanması olur. Kirpik liftingi uygulamasının tamamı yaklaşık olarak 45-60 dakika sürmektedir.

Kirpik Liftingi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kirpik liftingi yaptırmak isteyen kişilerin kimyasal bir işlem olduğunu ve hassas ciltlerde bazı reaksiyonlara sebep olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kirpik uygulamasının yaptırılacağı yerin bu konuda uzman olması ve gerekli olan hijyen koşullarını sağlaması gerekir. Uygulamadan önce göz makyajı varsa kusursuz bir şekilde temizlenmeli, kirpiklerde herhangi bir ürün kalıntısı olmamalıdır. Ayrıca kirpiklerin kuru olmasına dikkat edilmelidir. Kişi kontakt lens kullanıyorsa, mutlaka çıkarmalıdır. Alerji, tahriş, arpacık varsa kirpik liftingi yapılmamalıdır. İşlemin kalıcılık süresi de kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Uygulama iyice kuruduktan sonra yüz yıkanabilir. Fakat hemen göz makyajı yapılmamalıdır.

Kirpik Liftingi Uygulaması Zararlı mı?

Kirpik liftinginde konu göz olduğu için oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Bazı hassas ciltlerde reaksiyon gösterebilir. Kirpiklere sürülecek olan kimyasal solüsyonlar gözü tahriş edebilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!