Ana SayfaModaSaç ModelleriTrend Saç Örgü Modelleri Neler, Nasıl Yapılır?

Trend Saç Örgü Modelleri Neler, Nasıl Yapılır?

Kısa ve uzun saçlar için uygulanan en trend saç örgü modelleri neler? Örgü saç modelleri en kolay şekilde nasıl yapılır?

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Trend saç örgü modelleri, tarihi uzun yıllara dayanan, geçmişi günümüz modernliğiyle buluşturan trend saç modelidir. İlgi çekici özelliği ve görünümüyle son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Klasik tarza ya da spor tarza veya her iki tarzın buluştuğu tarza, her tarza hitap eden ayrıcalığıyla herkese hitap eden özelliktedir. Saçlarınızın çok uzun olması da gerekmez aslında, sadece emin ve usta ellere saçlarınızı bırakmanız yeterlidir. Ya da evinizde birkaç deneme sonrası pratik bir şekilde saçlarınıza örgü modellerini verebilirsiniz. Bir süre sonra elleriniz alışacağı için rahatlıkla yapacağınızı görebileceksiniz. Sadece özenli ve sabırla uğraşmanız gereklidir.

Trend saç örgü modelleri ile özel davetlere, nişan, düğün gibi resmi davetlere ya da günlük hayatınızın içinde veya iş hayatınızda, tercih edebileceğiniz modellere sahiptir. Ayrıca bir süre sonra yaratıcılığınız dahilinde, saçlarınıza küçük detay örgüler katarak, kendi modelinizi dahi ortaya çıkabilirsiniz. Günümüzde dikkat çeken ve tercih edilen örgü saç modelleri ise şöyle; taç örgülü model, yandan örgülü model, boksör örgü modeli, örgülü topuz, örgü detaylı yarım ay kuyruğu gibi modelleri daha da çoğaltabiliriz. Püf noktasını kavradıktan sonra, saçlarınıza örgü detayları ile ahenk katabilir ve daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Trend Saç Örgü Modelleri Neler ve Nasıl Yapılır?

Dikkat çeken trend saç örgü modelleri; yandan örgülü modeli, Fransız örgü modeli, balık sırtı örgü, şelale örgü, taç örgülü modeli, boksör örgü modeli, örgülü topuz vb. şeklinde daha farklı modelleri de bulunur. Her birini katılacağınız davet ya da buluşma ambiyansına göre belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece, biraz zaman ayırmak, daha sonra elleriniz alıştıktan sonra ayırdığınız zaman da azalacaktır. Saç rengi ve modeli kadınların görünümü etkileyen önemli bir unsurdur. Bu yüzden öncelikle kendinize yakışan saç rengini sahip olabilir, ardından ise hoş örgü modelleri ve farklı saç modelleri ile her gün farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı sürekli açık bırakıyorsanız, artık farklı model ve şekil vermenin zamanı gelmiştir. Çünkü küçük detaylar dahilinde model vereceğiniz saçlar size hoş bir görsellik kazandırır. Yaz aylarında olduğumuz bugünlerde sıcağın etkisinden biraz olsun uzaklaşmak için, saçlarınıza model vermekle başlayabilirsiniz.

örgü saç modelleri 2
örgü saç modelleri

Trend Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Trend Taç Örgü Saç Modeli

Örgü modelleri arasında zor gibi görünen, fakat bir o kadar basit bir yöntemle yapılan şık bir modeldir. Herkes taç örgü modeline hayranlıkla bakabilir, yapılma detayını bilmiyorsa bu çok zor bir model diye düşünebilir. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi oldukça kolay bir şekilde taç örgü modeline sahip olabilirsiniz. Trend örgü saç modelleri arasında, trend taç örgü modelini yapmak için; saçlarınızı her iki yan bölümünden örün, ardından iki yanda da elde ettiğiniz örgüleri tepe noktanızda ( başınızın üst bölümünde) birleştirin. Küçük bir tokayla, toka belli olmayacak şekilde birbirine bağlayın. Özenli ve şık görünmesi için, örgüleri titizlikle örün ve aynı titizlikle örgüleri birleştirin. Ardından hayran olduğunuz taç örgü modeline kavuştuğunuzu göreceksiniz. Yaptıktan sonra pratik olduğunuz fark edecek ve yapmaktan çekinmeyeceksiniz. Kişiye görsel güzellik ve esrarengiz bir gizem katan taç örgü modeliyle, tarihin ve günümüzün buluştuğunu hissedeceksiniz.

Yandan Örgülü Saç Modeli

Yandan örgülü saç modeli de ilgi çeken modeller arasında yer alır. Tabii ki kişiden kişiye göre farklı yorumlara da açıktır. Yandan örgülü modelinin oldukça farklı yorumlamaları mevcut. Sizlerde kendinize ve saçlarınıza en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Daha dağınık bir görünüm elde etmek için, saçlarınızı normal bir şekilde örün ve yan bölüme doğru dağınık bir şekilde çekin, hafif gevşeterek salaş bir görünüm verebilirsiniz. Trend saç örgü modelleri arasında yer alan, yandan örgü modellerinin birinden farklı modelleri vardır.

Şelale Örgü Saç Modeli

Şelale örgü saç modeli, genç kızların özellikle tercih ettiği, filmlerde ve dizilerde de saç modelleri arasında dikkat çeken, günlük kullanım için ideal trend saç örgü modelleri arasındadır. Saçlarının ön bölümünden bir tutam saç alınır ve 2 defa örülür. Daha sonra her iki taraftan da bir sağdan ve bir soldan olmak üzere örmeye devam ediliyor. Diğer taraftan da aynı şekilde yapılıyor, fakat küçük tutamlar ile örgü örülürken bir tutam saç bırakılıyor. Saç modellerini daha iyi kavramak için, görselleri inceleyebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!