Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCilt Kırışıklıklarına Bu İnanılmaz Kürle Son Vereceksiniz!

Cilt Kırışıklıklarına Bu İnanılmaz Kürle Son Vereceksiniz!

Yaşlanmaya bağlı olarak vücudun birçok yerinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Estetik olarak rahatsızlık verici bu durum için kozmetik sektöründe yüzlerce ürün bulabilirsiniz. Fakat bu ürünler hem çok pahalı hem de kimyasal içeriğe sahip olduğu için alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Doğal ve ucuz malzemelerle cilt kırışıklıklarına son verebilirsiniz. Sadece iki malzeme ile el ve yüzde kırışık oluşmasını önleyebilirsiniz.

Cilt Kırışıklıklarına Son Veren Kür Tarifi

Biyolojik faktörler, çevresel etkenler ve sağlıksız beslenme cilt yapısında olumsuz etkilere neden olur. Yaşın da ilerlemesine bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmaya başlar. Yaşlılık belirtisi olarak bilinen bu durum bazı insanlarda 30’lu yaşlardan itibaren görünmeye başlıyor. Yaşlanma etkileri henüz oluşmadan önlem almak her zaman daha avantajlıdır.

Bu yüzden 35 yaş ve üstü tüm kadınlar yaşlanma karşıtı ürünler kullanmaktadır. Bu kozmetik ürünlere servet harcamanıza gerek yok. Evde yapacağınız kür ile kırışıklık oluşumunu önleyip, cildinizin 10 yaş daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıklarına Son Veren Kür İçin Malzemeler

Cildinize esneklik kazandıracak, hücrelerin onarımını sağlayacak, kırışıklıkları yok edecek ve nem dengenizi yeniden oluşturacak bu kür bakım sırlarınız arasında ilk sıraya girecek. İşte mucize kür için malzemeler;

  • 1 tane orta boy havuç
  • 3 Yemek kaşığı hindistan cevizi yağı iki malzeme ile hazırlayabileceğiniz bu kürü uygulama yapacağınız alana göre aynı oranda artırabilirsiniz.

Tek seferde hazırladığınız kürü buzdolabında uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Bozulma olmaz, etkisini kaybetmez.

Cilt Kırışıklıklarına Son Veren Kürün Hazırlanışı

İlk olarak iyice yıkanan havucun kabukları ince bir şekilde soyulur. Daha sonra havuç, rendenin geniş kısmıyla rendelenir. Küçük bir tencereye ya da sos tavasına alınan rendelenmiş havucun üzerine hindistan cevizi yağı ilave edilir. Ocağa alınan karışım 5 dakika boyunca pişirilir. Daha sonra ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Son olarak tülbent ya da ince bir süzgeç yardımıyla yağ süzülür. Elde edilen yağ cam bir kavanoza alınarak ağzı kapalı olacak şekilde muhafaza edilir.

Cilt Kırışıklıklarına Son Veren Kür Nasıl Uygulanır?

Hazırlanan kür temiz el, boyun ve yüz bölgesine masaj yaparak uygulanır. Cilt gece daha aktif yenilendiği için her akşam yatmadan önce kürü uygulayabilirsiniz. Yüze uygulama yaparken yerçekimine karşı hareketlerle sürmeniz daha etkili olacaktır.

70 Yaşında Nine Ama Bu Kremi Her Gece Sürdüğü İçin Kırışıklıkları Yok

Bu Konular İlginizi Çekebilir!