Ana SayfaGüzellikCilt BakımıKoltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Kadınlar bu sorundan kurtulabilmek için Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? Şeklinde çözümler arayarak bu sorunu problem olmaktan...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Koltuk altı kararması kadınların en büyük sorunlarından biridir. Özellikle yaz aylarında bu sorun daha fazla ortaya çıkmaktadır. Kadınları estetik olarak rahatsız eden bu problem sorun haline gelerek yaz aylarında istenilen yazlık kıyafetlerin giyilmesine engel olur. Kadınlar bu sorundan kurtulabilmek için Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? Şeklinde çözümler arayarak bu sorunu problem olmaktan çıkartmaktadır. Koltuk altı kararması problemini evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Koltuk Altı Neden Kararır

Koltuk altı kararmalarına sebep olan en büyük nedenlerden biri yapılan epilasyon hatalarıdır. Kadınların koltuk altlarında bulunan kıllardan kurtulmak için yapmış oldukları veya yaptırdıkları epilasyon nedeni ile kararmalar oluşabiliyor. Koltuk altını sık sık tıraş etmek, ağda yapmak bu sorunun oluşmasına neden olur. Hormonal değişimler, çok dar giyilen giyecekler, çok fazla tüketilen sigara, aşırı terleme, aşırı kilo sorunu, sağlık sorunları ve kullanılan deodorantlar koltuk altının kararmasına neden olur.koltuk alti kararmasina ne iyi gelir

Limon En Etkili Yöntem

Koltuk altı kararmasına en etkili çözümler arasında limon yer almaktadır. Limon içerisinde yer alan asitlerin cilt beyazlatma özelliği bulunmaktadır. Limon suyu ciltteki ölü deriyi temizler ve daha beyaz bir cilt görünümü kazandırır. Bunun için her gün koltuk altınızı limon suyu ile temizleyerek 30 dakika kadar bekleyin ve ardından durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız halinde kısa sürede kararmış olan koltuk altı renginiz daha beyaz olacaktır. Limonun etkisini daha fazla artırmak için limon suyu içerisine toz şeker yada zerdeçal da ilave ederek koltuk altınızı ovabilirsiniz.

Kararmayı Geçiren Maskeler

Kararan koltuk altını daha beyaz hale getirmek için evde yapabileceğiniz çok basit maskeler bulunmaktadır. Günlük hayatınızda kullanmış olduğunuz birçok yiyeceğin beyazlatma etkisi bulunmaktadır. Elma sirkesinin ölü deriyi temizleme etkisi bulunmaktadır. Ayrıca patates, portakal kabuğu, gül suyu, süt, nohut unu, zeytinyağı, aloe vera, domates suyu, karbonat, muz kabuğu, salatalık gibi yiyecekler ile kararma probleminde kurtulabilirsiniz. Tüm bu uygulamaları düzenli olarak yapmanız halinde kararma sorununun önüne geçebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!