Hastalık

Doğal İnsülin Kürü İle Kan Şekerinizi Dengeleyin!

Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumak ile doğal insülin kürü. Bu kür ile kan şekerinizi dengeler ve vücut sağlığına inanılmaz faydaları vardır.

Kalp Krizini Neler Tetikler?

Kalp Krizini Neler Tetikler? Bilseniz iyi olacak! Hiç beklenmeyen bir zamanda ve beklenmedik bir biçimde gerçekleşen kalp krizine neden olan birçok faktör bulunmaktadır.

Şişmanlığın Sebebi Bu 3 Vitamin Eksikliği!

Bu 3 Vitamin Eksikliği neticesinde Dünya Sağlık Örgütü'nün yeni açıklamasında Türkiye'de Obezite görülme oranı %32. Şu anda bu oran Avrupa'nın en yükseği.

Kasık Ağrısı Neden Olur?

Erkeklerde ve Kadınlarda Kasık Ağrısı Neden Olur? Bu durum Hangi hastalıkların habercisi olabilir? Kasık Ağrısına nelerin iyi geldiği ve nasıl bu ağrıdan kurtulacağınız alanında uzman doktorların açıklamaları ile sizlerle.

Zencefil Elma ve Limon Karışımı ile Toksinlerden Kurtulun!

Bu Zencefil Elma ve Limon Karışımı Vücudunuzdaki tüm toksinleri tam anlamıyla vücuttan atıyor. Faydalı Bilgin Editörümüz araştırdığı pek bilinmeyen mucizevi bu karışımı bugün sizlerle paylaşıyor.

Karaciğer yağlanması sivilce yapar mı?

Cildinizdeki sivilceleri geçirmek için pahalı cilt bakım ürünleri kullanarak geçirmeye çalışıyorsunuz ancak sorun bir süre sonra tekrarlıyor ve nedenini bir türlü bulamıyor musunuz?

Vücut bu 10 İşaretle sizden yardım istiyor!

İnsan vücudu, bağımsız olarak işlev gören çok sayıda mekaniği içeren karmaşık bir mekanizma. Vücutta bir şey yanlış olduğunda kesinlikle hissediyoruz.. Bununla birlikte, pek çok insan vücudun verdiği işaretlere dikkat etmemekte ve genellikle çok geç davranmaktadır.. Daha büyük sağlık sorunlarını önlemek için, bir hastalığın belirtilerini tanımamız gerekir. İşte göz ardı etmememiz gereken 10 işaret!

Magnezyum eksikliği yaşadığınızın 10 işareti

Magnezyum, hücrelere, kaslara ve vücudumuzda oluşan protein dengesini sağlamaya yardımcı olan önemli minerallerdendir. Sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürebilmek için magnezyum eksikliği yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde magnezyum eksikliği ciddi sağlık sorunları ve hastalıkları beraberinde getirebilir.

Sinüzite ne iyi gelir?

Özellikle kış mevsiminde daha sık görülen sinüzit, göz çevresinde oluşan şiddetli baş ağrısı, yüzde dolgunluk ve ağırlık, burun ile geniz akıntısı, kuru öksürük, burun tıkanıklığı gibi şikayetlere neden olmaktadır. Peki, sinüzite ne iyi gelir? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Ozon Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ozon tedavisi ile birçok patolojik durum daha iyi hale gelir veya tamamen düzelir. Bu durum bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmıştır.

Düşük Tansiyon Belirtileri Nelerdir?

Eğer kişinin büyük tansiyon değeri 100 mmHG seviyesinin altına inmiş ise düşük tansiyon yani tıp dilindeki ismiyle hipotansiyondan söz edilebilir.

Varis Ülseri Nasıl Tedavi Edilir?

Varis tedavi etmek amacıyla en doğru yol cerrahi müdahaledir. Ancak yine de varis ülserinin yol açtığı ağrıyı azaltmak için ev ilaçları veya yaşam tarzı değişiklikleri yaşanmaktadır.

Kadınlarda Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Akciğer kanseri her yıl 1 milyondan fazla kişinin ölmesine neden olmaktadır. Bu hastalık akciğer üzerinde yaşamlarını sürdüren hücrelerin anormal bir şekilde kontrolsüzce çoğalması sonucunda oluşmaktadır.

Kalp Ağrısı Nedir? Belirtileri, Tedavisi, Ne iyi gelir?

Kalp ağrısı, göğüs ve kalp bölgesinde gelişen ağrılara denilir. Kalp hastalıkları ile ortaya çıktığı gözlemlense de farklı nedenlerden dolayı da oluşabilir.

Çatlamış Dudak O Hastalığın Habercisi

Vücudumuz birtakım fonksiyonlar için bazı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Dışarıdan alınan bu vitamin ve mineraller, pek çok sağlık sorununun da önüne geçer. Demir de vücudun ihtiyacı olan minerallerden bir tanesidir. Demir, kandaki oksijeni vücuda taşımakla görevli olduğundan vücut için vazgeçilmez minerallerdendir. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, ancak besinler yoluyla vücuda alınabilen demir, bağışıklık sistemini güçlendiriyor; eksikliğinde yorgunluk, halsizlik, sinirlilik, baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu gibi sorunlar yaratıyor.

Kulak İltihabı Nedenleri Belirtileri Korunma Yolları

Kulak İltihabı Nedenleri Neler? İltihap Belirtileri Nelerdir? Korunmak İçin neler yapılmalı. İşte Kulak İltihabı hakkında tüm detaylar.