Ana SayfaGüzellikSaç BakımıKepek Derdine Nasıl Son Verebilirsiniz?

Kepek Derdine Nasıl Son Verebilirsiniz?

Bu sorunu yaşayanlar kepek derdine nasıl son verebilirsiniz? Hakkında bilgi edinmek için kuaför ve cilt doktorlarına...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Saç bakımı hakkında bilgi edinmek kadınlar açısından ne derece önemliyse erkekler için de son derece önemli konulardandır. Saçlarda oluşan, kırılma, incelme ve tiftiklenme gibi sorunların yanı sıra kepek gibi cilt sorunları da saçların kötü ve bakımsız görünmesine sebep olur. Saçlarında kepek oluşumunu fark eden kişiler hem kötü bir görüntüye hem de kaşıntıya maruz kalırlar. Bu sorunu yaşayanlar kepek derdine nasıl son verebilirsiniz? Hakkında bilgi edinmek için kuaför ve cilt doktorlarına dahi başvururlar. İnternet sitelerinden de araştırma yapan kişiler konu hakkında ince detaylar ve bilgiler edinebilirler.

Kepek Derdine Çay Ağacı Sabunuyla Son Verin

Saç içinde kepek oluşumu, cilt rahatsızlığından kaynaklanan bir sorundur. Saçların sürekli aynı şekilde taranması ve yağlı gıda tüketimi saçlı deriye etki eden faktörlerdir. Ayrıca saça sürülen jöle ve saç şekillendiricileri de saçın kepeklenmesine sebep olur. Aktarlarda satılan çay ağacı sabunu saç kepeğini kısa bir süre içinde yok eden bir doğal sabundur. Bu sabun kepeği önlediği gibi saçlı deride oluşan kaşıntıyı da giderme özelliğine sahiptir. Bu sabun kişiye özel bir sabundur ve ortak kullanıma uygun değildir. İstenirse bu sabunla tüm vücut yıkanabilir. Vücuttaki pul pul dökülmeyi de ortadan kaldıran çay ağacı sabunu çok yararlı bir sabun olmasının yanında vücudu ve saçı steril bir hale getirir.kepek derdine nasil son verebilirsiniz

Kepekli Saça Badem Yağı

Kepekli saç için uygulanacak diğer bir özel ürün badem yağıdır. Badem yağı saç cildine son derece yararlı bir bileşendir. Saçları hem canlandıran, hem güçlendiren hem de saç derisinde oluşan pullanma ve kaşıntıyı giderecek olan bir üründür. Kepek oluşumuna sebep olan etmenleri kısa sürede ortadan kaldırır. Banyodan yarım saat önce tüm saçlı deriye sürülür ve ardından normal şekilde duş alınır.

Kepekli Saç İçin Zeytinyağı

Kepekli saçlarda özel bir etki yaratan diğer bir yöntem zeytinyağıdır. Zeytinyağı saç yıkanmadan 15 dakika önce saça sürülmeli ve normal yıkama şekliyle yıkanıp durulanmalıdır. Her yıkamadan sonra saçta oluşan kepek daha da azalacak ve bir süre sonra yok olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!