Ana SayfaGüzellikMakyajEyeliner Nasıl Çekilmelidir?

Eyeliner Nasıl Çekilmelidir?

Eyeliner çekiminin belirli bir yolu vardır. Kadınlar arasında sıklıkla konuşulan konu ise eyeliner nasıl çekilmelidir?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kadınlar makyaj yaparken en fazla önem verdikleri bölge gözleridir. Göz makyajının cilt tipine ve yüze gitmesi gerekir. Göz makyajının en önemli kısmı ise eyeliner kullanımıdır. Eyeliner kullanmak isteyen hanımlar biraz zorlanabilirler. Eyeliner çekmek için biraz tecrübe gerekmektedir. Göz kapaklarının kirpik diplerine sürülmesi gereken eyeliner çekiminin belirli bir yolu vardır. Kadınlar arasında sıklıkla konuşulan konu ise eyeliner nasıl çekilmelidir?

Eyeliner Çekiminde Püf Noktalar

Popüler makyaj malzemesi eyeliner, dikkatli bir şekilde çekildiğinde gözlerin daha büyük ve güzel durmasını sağlamaktadır. Eyeliner çekme konusunda acemi olan hanımlar genelde eyeliner kullanımında bira endişe yaşarlar. Gözlere çekilen eyelenirın ucu sivri olduğundan göz pınarlarından başlanarak uca doğru daha ince durmaktadır. Göz makyajında eyeliner önemli bir rol üstlenmiştir. Kuyruklu eyeliner çekmek için tek hamlede ve hiç kaldırmadan kirpik diplerine sürülmesi gerekir. Likit ve sivri keçe ucu ile eyeliner çekimi farklı yollarla kullanılmaktadır.eyeliner nasil cekilmelidir

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Gözlere kullanılan eyeliner büyük ustalık ister. İlk aşamada likit eyeliner çalkalanarak karıştırılması gerekir. Göz pınarlarından gözün dışına doğru giden ve tek seferde çekilmesi gereken eyeliner badem göz tabiriyle bilinir. Eyeliner topaklanmadan kullanılması gerekir. Aksi halde çekilmesi oldukça zorlaşır. Göz yapınız badem gibiyse gözün dış tarafından yukarı kısma doğru kuyruk yapabilirsiniz. Gözlerin arası olduğundan daha açıksa göz pınarlarının iç kısmından başlayarak kullanılması gerekir. Uygulaması başta zor gibi duran eyeliner doğru tekniklerle yapıldığından oldukça basittir. İlk aşamada profesyonel bir destek alınabilmektedir. Tek seferde simsiyah gözler için eyeliner tercihini istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Eyeliner Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eyeliner tercihi yaparken mutlaka belirli markalardan seçim yapılmalı ve raf ömrüne dikkat edilmelidir. Eyeliner rengi de tamamen tercihe bağlıdır. Eyeliner seçiminde renk faktörü önemli olsa da genellikle siyah ve kahverengi tercih edilmektedir. Göz makyajının püf noktası eyeliner olarak tanımlanır. Makyaj çantalarından hiç eksik esilmeyen eyeliner göz çekli verilmesi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Eyeliner aynı zamanda dipliner ile çok karıştırılsa da aslında birbirlerinden hiç farkları olmayan makyaj malzemesidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik