Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBebek Pudrası İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Pudrası İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere bebek pudrası ile cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bebeklerin pişik olmasını engelleyen...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere bebek pudrası ile cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bebeklerin pişik olmasını engelleyen ve bebek cildini yumuşacık yapan bu pudra güzellik alanında da işe yaradığı bilinmektedir. İşte bebek pudrası ile cilt bakımında ve güzellik alanında kullanım alanları. Bebek pudrası, cilde oldukça iyi gelen bir maddedir. Hassas ten de olan bebeklerin cildine iyi gelen ve yine pişik olmalarında büyük bir başarı sergileyen bebek pudrası, dermatologlar ve güzellik uzmanları tarafından test edilmiştir. Alınan bilgilere ve ortaya çıkan sonuçlara göre; bebek pudrası makyajdan cilt bakımına, saç yağlanması, sivilcelenme ve hatta yüzde meydana gelen birçok lekeyi de gidermede çok başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

Bebek Pudrasının Ciltte Kullanımı

Bebek pudrasını kullanım alanları, özellikle aşırı yağlı olan ciltlerde fondöteni sabitlemek için kullanılabilir.

  • Gün içerisinde sürekli olarak bir tempo hali mevcut ise ve terleniyorsa, bu terlemeyi yüz bölgesinde azaltmak için bebek pudrası son derece etkili olmaktadır.
  • Günümüzde popüler güzellik uzmanlarının bir çoğu da sivilceler için önerdikleri bebek pudrası maskesi, ciltteki sivilcelerin kurumasını ve daha az görünür bir hale gelmesini sağlamaktadır.
  • Koyu renkli olan saçlarda yağlanma çok çabuk görülmekte. Bu nedenle saçların dip kısımlarına bebek pudrası sürülebilir. Bu yöntem kuru şampuanla aynı görevi görmektedir.
  • Bebek pudrası cildin pürüzsüz bir görüntü de olmasına yardımcı olur.
  • Ciltteki sivilce lekelerini yok etmek için haftada 2 defa lekelerin üzerine bebek pudrası uygulandığında oldukça güzel sonuçlar elde edilmektedir.
  • Kirpiklerin dolgun bir görüntü de olması ve aynı zamanda uzamasına yardımcı olmak için bebek pudrası her rimel sürüldüğünde değil de daha çok haftada bir defa uygulamakta yarar vardır.
  • Makyajın uzun süre kalıcı olabilmesi ve bozulmaması için bebek pudrası bir fırça yardımı ile yüze sürülebilir.

bebek pudrasi ile cilt bakimi nasil yapilir

Bebek Pudrası İle Maske Yapımı

  • 1 çay kaşığı kadar bebek pudrası
  • 1 çay kaşığı kadar oksijenli su
  • 2 tane dövülmüş aspirin

Bütün malzemeler güzelce karıştırılır. Temiz ciltte 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizlenmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!