Ana SayfaGüzellikCilt BakımıDoğal Siyah Nokta Bantları Nasıl Yapılır?

Doğal Siyah Nokta Bantları Nasıl Yapılır?

Siyah noktalarınızdan doğal yöntemler ile kurtulmanız için doğal siyah nokta bantları nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Cilt sorunları oldukça fazla ve çeşitli olduğu için her cilt sorununu aynı yöntemleri uygulayarak çözmeniz doğru olmayacaktır. Bu nedenle cildinizde bulunan cilt sorununu en iyi şekilde anlayarak cildinizde meydana gelen sorunlara daha hızlı çözüm bulmuş olursunuz. Cilt problemlerini tek başına ele almak maalesef doğru değildir. Cilt üzerinde meydana gelen her türlü durum bir başka cilt problemi ile ilişkili olabilir. Bu nedenle her zaman cilt problemlerinize derinlemesine çözüm bulmalısınız.

Cildinizde en sık karşılaştığınız sorunların başında siyah noktalar geliyor. Siyah noktalarınızdan doğal yöntemler ile kurtulmanız için doğal siyah nokta bantları nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olup yapılışını öğrenerek kendi cildiniz üzerinde bu bantları deneyebilirsiniz.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktalar, cilt üzerinde daha çok yağlı bölgelerde görülen bir cilt sorunu olarak karşınıza çıkar. Siyah noktalar, cilt üzerinde bulunan ve gözle görünemeyecek kadar küçük olan gözeneklerin kapanması ile oluşur. Siyah noktaların oluşması yani gözeneklerin kapalı hâle gelmesinde hava kirliliği, makyaj yapımı ve cildin yeterince derinlemesine temizlenmemesi neden oluyor. Aslında tüm bu durumlara dikkat ederek siyah noktaların oluşmasını engelleyip önüne geçebilirsiniz.dogal siyah nokta bantlari nasil yapilir

Doğal Siyah Nokta Bandı Yapımı

Cildinizde bulunan siyah noktaları yok etmeniz mümkündür. Ayrıca siyah nokta bantlarınızı kendiniz yapmak istiyorsanız ve kimyasal olan kozmetik ürünleri kullanmayı tercih etmiyorsanız bu siyah nokta bandı tam size uygun olacaktır. Siyah nokta bandınızı hazırlayabilmeniz için birkaç malzemeye ihtiyaç duyacaksınız. Bir adet yumurta akını iyice çırpıp içerisine biraz toz şeker ekleyin. Ardından bu karışımı yüzünüzde siyah nokta olan yerlere güzel bir şekilde sürün ve üzerini ince bir kağıt peçete ile kapladıktan sonra tekrar peçetenin üzerine yumurtalı karışımı sürün. Kuruyunca peçeteyi yüzünüzden yavaşça çıkarın.

Siyah Nokta Bandı Sonrası Yapılacaklar

Yüzünüzden siyah nokta bandını çıkardıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Ardından yüzünüzü yumuşatmak adına gül suyu ile yüzünüzü rahatlatabilirsiniz. Son olarak ise siyah bandı uyguladıktan sonra gözenekleriniz açıldığı için bu bölgeleri limon suyu sürün. Bu sayede gözenekleriniz derinlemesine temizlenmiş olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!