Ana SayfaGüzellikSaç BakımıBoyasız Olarak Saç Rengini Açma

Boyasız Olarak Saç Rengini Açma

Saçlarınızın rengini açmak yani saç renginizi değiştirmek istiyorsanız boyasız olarak saç rengi açma konusundaki...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Saçlar, kadın erkek herkes için oldukça önemli bir yere sahiptir. Saçlarını, canlı ve parlak olarak görmek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Hatta çoğu kişi daha sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara sahip olabilmek adına çeşitli ürünler kullanabiliyor. Saç bakımı için birçok ürün bulunmasına karşın saç rengini açma ya da değiştirme konusundaki ürünler genellikle kimyasal içerikli olabiliyor. Eğer kimyasal ürün kullanmak istemiyor ancak saçlarınızın rengini açmak yani saç renginizi değiştirmek istiyorsanız boyasız olarak saç rengi açma konusundaki uygulamaları yaparak saç renginizi boyaya ihtiyaç duymadan rahatlıkla açabilirsiniz.

Papatya Suyu İle Saç Renginizi Açabilirsiniz

Saç renginizi açmak yani koyu tonlardaki saç renginizi daha açık tonlara dönüştürmek için yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Genellikle saç rengini açma ya da saç rengini değiştirme konusunda saç boyaları kullanılsa bile eğer kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız bu konuda yapabileceğiniz şeyler aslında sınırlı gibi görünse bile aslında oldukça fazla yolu bulunuyor. Koyu tonlardaki saç renginizi sarı ya da sarı tonlarına dönüştürmek için bir litre suyla beraber bir kase kuru papatyayı kaynatın ve biraz ılıyınca bu papatyalı su ile saçlarınızı ıslatın ve mümkünse güneşte bekletin. Bu sayede saç renginiz açılabilir.boyasiz olarak sac rengini acma

Kına İle Saç Renginizi Değiştirin

Kınanın saç sağlığı üzerindeki faydaları çoğu kişi tarafından biliniyor. Hem sağlıklı hem de parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız ve aynı zamanda saç renginizi açmak kınayı hazırlarken içerisine ılık çay demi ekleyerek saçlarınıza kızılımsı tonlarda yeni bir renk verebilirsiniz. Saç renginizi açmak için kına kullanırken fazla bekletmemeye özen gösterin. Aksi takdirde kınanın saçta fazla beklemesi saçın koyu renk almasına sebep olur.

Zerdeçalın Saç Renginizi Açmak İçin Kullanabilirsiniz

Saç renginizi açmanız için renk verme özelliği olan ürünleri seçmelisiniz. Saçlarınızı, açık tonlara çevirmek istiyorsanız açık renk veren ürünleri tercih etmelisiniz. Bu açık renk veren ürünlerin başında zerdeçal geliyor. Toz zerdeçalı biraz zeytinyağı ile karıştırın ve saç diplerinizinden başlayarak saç uçlarınıza kadar sürün. Bu şekilde saçlarınızı yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli olarak birkaç kere uygulayarak saç renginizi açabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!