Ana SayfaGüzellikCilt BakımıAvokado Yağı İle Bakım Nasıl Yapılır?

Avokado Yağı İle Bakım Nasıl Yapılır?

Avakado yağı ile bakım nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak bir çok cevap bulunur. Avokado yağı çok fazla kullanılmaktadır.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Avokado özellikle faydalı bir besindir çünkü hücre ve kalp sağlığı için çok önemli olan lif, potasyum, E vitamini, folik asit ve lutein gibi değerli besinler sağlar. Ek olarak, vücudun A ve B karoten, lutein ve diğerleri gibi yiyeceklerden daha fazla lipit dağıtabilir ve bileşenleri emmesini kolaylaştırır. Avokado geleneksel olarak kozmetolojiye önemli katkılarda bulunmuştur. Vitamin bakımından zengin A, B, C, D, E, oleik asit ve omega 3-6, yağı kuru veya tahriş olmuş cildi olanlar için idealdir. Avakado yağı ile bakım nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak bir çok cevap bulunur. Avokado yağı çok fazla kullanılmaktadır.

Avokado Faydası

Tüm olgun ciltler için mükemmel yaşlanma karşıtı kırışıklık oluşumunu önlemek için mükemmeldir. Zeytinyağı gibi, avokado yağı da tohumlardan değil etli meyvelerinden elde edilebilecek az sayıdaki yenilebilir yağdan biridir. Aromaterapide uçucu yağların çözülmesinde bir araç olarak, aynı zamanda masaj için temel bitkisel yağ olarak kullanılır. Cilde uygulandığında güneş ışınımı için bir filtre görevi görür, hipoalerjeniktir ve cildi derinlemesine nüfuz etme, nemlendirme ve yumuşatma gibi potansiyele sahip olduğu için lanoline benzer. Avokado yağı tüm ciltler için uygundur yüz, boyun, vücut ve saçta kullanılır. Yararlı eyleminden en iyi şekilde yararlanmak için, temiz olmak önemlidir. Rengi, zeytinyağına benzer ve sarı yeşil olmalıdır, meyvenin hafif karakteristik bir kokusuna sahip olmalıdır.avokado yagi ile bakim nasil yapilir

Vücut İçin Bakım

Avokado yağını kullanmak için en iyi zaman derinin biraz nemli olduğu, gözeneklerin açıldığı ve ürünü daha iyi emebileceği duş veya banyodan hemen sonradır. İpeksi bir cilt için banyo yaptıktan hemen sonra kullanmalısınız. Aynı durum, hamilelik sırasında uyluklarınızda, göğsünüzde veya karnınızdaki çatlakları önlemek isterseniz kullanabilirsiniz. Hafif bir güneş koruyucu olarak kullanmak için idealdir. Genellikle jojoba yağı ile birlikte, cildin ultraviyole radyasyonun zararlı etkilerinden korunması için en iyisidir, aynı zamanda kış boyunca rüzgârın etkisini etkisiz hale getirir.

Bakım Malzemesi

Uyumadan önce cildinize az miktarda avokado yağı sürün ve bütün gece boyunca hareket etmesine izin verin. Ayrıca her gün gözlerinize, dudaklarınıza veya cildin kuru veya tahriş olmuş başka bölgelerine bir miktar avokado yağı damlatıp nazikçe masaj yapabilirsiniz. Banyodan sonra durulamadan saçınızın kenarlarına az miktarda sürünüz. Avokado yağı ile rekonstrüktif saç maskesi saçı nemlendirir, besler ve onarır, yumuşaklık, esneklik ve inanılmaz parıltı verir. 1 yemek kaşığı avokado yağı, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal,1 yemek kaşığı Badem yağı, 1 yumurta sarısı karıştırılarak kullanılır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!