Ana SayfaGüzellikCilt BakımıTen Rengini Doğal Yollarla Nasıl Açabilir misiniz?

Ten Rengini Doğal Yollarla Nasıl Açabilir misiniz?

Bu yüzden bu konuyla ilgili ilk olarak ten rengini doğal yollarla nasıl açabilir misiniz? Sorusunun cevabını bulmaya çalışırlar.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Her insan dünyaya çeşitli farklılıklarla gelmiştir. Bu farklılıklar kişilik ve düşünce yapısı olabildiği gibi fiziksel farklılıklarda olabilir. Bu sebeple insanlar genellikle kendinde olmayanı ister ve bu isteğini yerine getirmek için uğraşır ve çeşitli yöntemler dener. İnsanların dış görünümündeki en temel farkı genellikle ten renkleri oluşturur. Çoğunlukla ten renkleri koyu olan kişiler daha açık tenli olmak isterler. Bu yüzden bu konuyla ilgili ilk olarak ten rengini doğal yollarla nasıl açabilir misiniz? Sorusunun cevabını bulmaya çalışırlar. İnsanlar bulunduğu coğrafyanın etkisiyle fiziksel olarak da farklılık gösterir. Bu duruma örnek vermek gerekirse Güneş’ in daha uzun süre kaldığı ve daha dik açıyla geldiği bölgelerde insanlar daha koyu renklidir. Bu sebeple her ülkede farklı ten renkleri ve fiziksel özellikler görülmektedir.

Ten Rengini Açan Besinler

Besinlerin her alanda olduğu gibi bu alanda da etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Bazı besinler devamlı olarak kullanıldığında ten rengini açmaktadır. Bu besinlere örnek vermek gerekirse maydanoz, dereotu, tere, roka ve marul gibi daha çok koyu yeşil renkli sebzeler ten rengini açıcı özellik taşımaktadır. Sebzelerin yanısıra bazı meyvelerde ten rengini açmakta oldukça etkilidir. Bu meyvelerden en bilineni yeşil elmadır. Daha açık tenli bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu meyve ve sebzeleri bolca tüketmelisiniz.

Doğal Yollarla Ten Rengini Açmak

Ten renginizi açmak için çeşitli besinlerle yapılmış maske veya peelinglerden faydalanabilirsiniz. İlk olarak maske tariflerinden başlarsak biraz nar suyu ile kıvam vermek içinde pirinç ununu karıştırarak bir maske oluşturabilirsiniz. Ayrıca rendelediğiniz patatesin suyunu sıkıp yüzünüze sürebilirsiniz. Ayrıca karbonatın beyazlatıcı etkisi sayesinde yoğurt ile karbonatı karıştırıp bir maske elde edebilirsiniz. Bu maskelerin beyazlatıcı etkisi düzenli kullanıldığında ortaya çıkmaktadır. Peeling olarak ise gül suyu ve kil hem temizleyici hem de beyazlatıcı etki gösterir.

İçeceklerin Beyazlatıcı Etkisi

Bol sıvı tüketimi ten rengini açıcı bir özellik göstermektedir. Suyunuzu limonlu olarak tükettiğinizde cildi beyazlatıcı etkisini arttırmış olur. Ayrıca maden suyu ile yüzü yıkamakta ten rengini açmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!