Ana SayfaGüzellikCilt BakımıParlak Cilt İçin Maske Tarifi

Parlak Cilt İçin Maske Tarifi

Bu yazımızda size bu konuda yardımcı olacak maske tariflerini veriyor ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Parlak bir cilde kavuşmak isteyen insanlar birçok farklı maske ile bu yöndeki arzularını gerçekleştirebilirler. Bal, yoğurt, meyve ve sebze ile birçok şekilde maske hazırlayarak parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, sizin için hazırladığımız cilt maskelerini okumak. Uygulayacağınız cilt maskesini seçerken alerji durumunuzu göz ardı etmeyiniz.

Cildi Parlatan Muz Maskesi

Muz ile elde edeceğimiz cilt maskesi ile cildimizin son derece parlak ve bembeyaz bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu maske için 1 adet ezilmiş muz, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyuna ihtiyaç vardır. Tüm malzemeleri bir kaba alın. Yumuşak bir sabunla yüzünüzü temizleyin ve iyice kurulayın. İyice karıştırdığınız malzemeleri maske şeklinde yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Cilt parlatan maske tarifleri araştırmanız sonucunda karşınıza çıkacak bu yöntem ile bembeyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Parlak Cilt İçin Kahve Maskesi

Kahve, yalnızca içildiğinde verdiği huzur ile değil, cilde uygulandığında verdiği rahatlık ve ferahlık ile de sıkça tercih edilmektedir. Kahve ve kakao içeren maske hazırlayarak bembeyaz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu maske için 4 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu, 4 yemek kaşığı öğütülmüş kahve, 8 yemek kaşığı süt, kuru ciltler için 2 yemek kaşığı bal, yağlı ciltler için ise 1 yemek kaşığı limon suyu gerekmektedir.

Bir kab içerisinde öğütülmüş kahve ve kakao tozunu karıştırın. Üzerine yavaşça süt ilave ederek karıştırmaya devam edin. Daha sonra cilt tipinize göre uygun olan malzemeyi de ekleyerek iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra bol su ile yüzünüzü temizleyin. Parlak Cilt İçin maske tarifleri için bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!