Ana SayfaGüzellikCilt BakımıDoğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisinde doğal ürünler çok faydalıdır. Bir çok faktöre bağlı olan vücutta sivilcelerin çoğalması şikayetinden bitkilerin yardımı ile kurtulabilirsiniz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Sivilce ve akne bilindiği gibi yiyecek ve içeceklerden değil tamamen hormonal bozukluklardan kaynaklanan bir hastalıktır. Tükettiğimiz gıdaların sivilceler üzerinde sadece %5 oranında etkisi bulunmaktadır. Ergenlik döneminde androjen dediğimiz hormon inanılmaz derecede çok yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı tabakaya yatsı tabaka adı veriyoruz, yatsı tabaka cildin yüzeyine yatarken bir mikrolaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Yanlış hijyen ürünleri, hatalı sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir akneye çeviriyor, akne gittikçe derinleşiyor ve hızla yayılıyor.
Kimyager ve Cilt Uzmanı Şems Arslan Doğal sivilce tedavisi ve sivilce tipleri hakkında bizlere çok faydalı bilgiler veriyor, bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilce İkinci Dereceli Sivilce Üçüncü Dereceli Sivilce Yüzünüz de 1 ile 10 arasında sivilce varsa ‘’birinci derece’ ’Yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa ‘’ikinci derece’ ’Yüzünüzde 40 ile 40’dan fazla sivilce varsa ‘’üçüncü derece’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki alternatif ürünler ile tedavi uygulayarak bunun önüne geçmeniz mümkündür.

Günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere temizleme yeterli olacaktır.1 ile 10 arasında sivilcesi olanların ayda 1 kere ‘’PEELING’’ yaptırması gerekli 1 ile 10 arasında sivilcesi olanların 3 hafta boyunca her gün 3 bardak domates suyu tüketerek sivilce ve akneleri kurutarak tedavi etmeleri mümkündür.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri alternatif ürünler ile tedavi etmeniz mümkün değildir. Eğer yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa burada doktor yardımı almalısınız, ve uzmanların tavsiyeleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde kesinlikle rast gele bir ürün kullanmamalısınız. Mutlaka uzman bir doktora danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile tedavi görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Temizleme Toniği

1 yemek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği1 yemek kaşığı meyan kökü300 gr kaynar su1 limon suyu1 tatlı kaşığı tuz

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonra güzelce süzün ve yüzünüze günde 5-6 defa her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı çok rahatlıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Temizleme Toniği

2 bardak kaynar su1 rendelenmiş salatalık1 yumurta akı2 yemek kaşığı tuz3 damla iyot1 yemek kaşığı bal3 damla tentürdiyot1 yemek kaşığı orulla çamuru (kırmızı veya sarı çamurda olabilir)

İkinci dereceli sivilceler için çok faydalı olan bu karışımı 24 saat bekletin. Daha sonra iyice süzün ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze pansuman yapın.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilcelere Karşı Kür Tarifi

Bu Konular İlginizi Çekebilir!