Ana SayfaGüzellikCilt BakımıKuru Eller İçin Maske

Kuru Eller İçin Maske

Kuru eller için en faydalı bakım uyumadan önce yapılandır. Yatmadan önce ellerinize çeşitli kürler ya da nemlendiricinizi uygulayıp, yazın pek mümkün olmasa da kışın bir eldivenle uyuyarak sabah pürüzsüz ve yumuşacık ellere kavuşabilirsiniz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Yumuşacık, zarif ve güzel eller kadınlar için çok vazgeçilmezdir. Manikürün, ojenin, çeşitli tırnak süslemelerinin kendini göstermesi, tatmin edici olması için ellerin sağlığına çok önem verilir. Kadınlar, bakımlı ve yumuşak ellere ulaşmak amacıyla kimi zaman çok fazla harcama yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu maskeler ile elleriniz yumuşacık ve bakımlı olurken, paranız da cebinizde kalacak.

El Kuruluğunun Nedenleri

Ellerde en fazla dış etkenlere bağlı olarak kuruma ve çatlama görülür. Bu etkenlerden bazıları; ellerin soğuk havaya, kireçli ve soğuk suya, deterjan ve bulaşık deterjanlarına çok fazla maruz kalmasıdır. Bunun dışında kişinin kuru cilt tipine sahip olması da önemli bir etkendir. Kuru ellere gerekli özen gösterilmezse zamanla çatlaklar oluşmaya başlayabilir. Bu çatlakların da egzamaya dönüşme tehlikesi vardır. Önereceğimiz maskeler ile bitkisel ve ucuz yoldan sağlıklı ve bakımlı ellere ulaşacaksınız.

Kuru Eller İçin Neler Yapılabilir?

  • Kuru eller için en faydalı bakım uyumadan önce yapılandır. Yatmadan önce ellerinize çeşitli kürler ya da nemlendiricinizi uygulayıp, yazın pek mümkün olmasa da kışın bir eldivenle uyuyarak sabah pürüzsüz ve yumuşacık ellere kavuşabilirsiniz.
  • Gün içinde ellerin ihtiyacı doğrultusunda nemlendirici krem uygularsanız hem ellerinizi dış etkenlerden korur, hem de kuru ve gergin ellerinizin rahatsız edici hissinden kurtulabilirsiniz.

Yumuşak Eller İçin Bal Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 su bardağı su

Uygulanışı: 1 su bardağı suyu ısıtın ve geniş bir kaba alın. Ilık suda ellerinizi 15 dakika kadar bekleterek ellerinizin yumuşamasını sağlayın. Elleriniz yumuşamışken aynı kaba bal ve zeytinyağını ekleyerek 10 dakika daha ellerinizi bu karışımın içinde bekletin. Daha sonra ellerinizi durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayarak pürüzsüz ellere kavuşabilirsiniz.

Kolay Vazelin Maskesi

Kuru ellerinizi nemlendirmek ve yumuşatmak amacıyla ellerinize sadece vazelin ile kolayca bir maske uygulayabilirsiniz.

Uygulanışı: Yatmadan önce ellerinize vazelini güzelce uygulayın. Sonrasında ellerinize bir eldiven takarak uykuya dalın. Sabah ellerinizi iyice yıkayın. Bu uygulamayı her hafta tekrarladığınız takdirde yumuşacık ellere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!