Ana SayfaGüzellikKolay Oje Sürme Teknikleri

Kolay Oje Sürme Teknikleri

Kolay oje sürmek kadınlar için zor bir iştir. Bu yüzden öncelikle ojenin nasıl sürüldüğünün yönetiminin bilinmesi gerekir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Oje, oje fırçası yardımıyla üç bölüm ile sürülür. Yani oje fırçası ile önce tırnağın orta kısmına daha sonra yan tarafına sonra ise diğer yanına sırası ile üç bölüm olacak şekilde sürülmelidir. Ayrıyeten ojenin tırnakta güzel durması için tırnağın sağlıklı ve bakımlı olması gerekir. Bu yüzden tırnak bakımının yapıldıktan sonra ojenin sürülmesi gerekir. Bazen bu yöntemi bilmek yeterli olmayabilir bu yüzden oje sürmenin püf noktaları vardır ve bu püf noktalar bilindiğinde oje daha kolay sürülebilir.

Daha Kolay Olacak Şekilde Vazelin Kullanarak Oje Sürmek

Oje sürme işlemine başlamadan önce tırnağın etrafına kulak çubuğu yardımıyla vazelin sürülmeleri. Bu şekilde oje tırnaktan taşmış olsa bile vazelin sürülen yere yapışmayacağından kolaylıkla temizlenebilir.

Daha Kolay Olacak Olacak Şekilde Baz Oje Kullanarak Oje Sürmek

Sürmek istenilen ojeden önce bijuterilerden veya birçok bakım malzemesi satan mağazalardan elde edilebilecek olan baz oje, ilk kat olarak sürüldüğünde ve ardından istenilen oje sürüldüğünde oje daha pürüzsüz, daha güzel biçimde sürülebilecektir.

Daha Kolay Olacak Şekilde Basit Gibi Görünse De Önemi Büyük Olan Oje Şişesini Sallamak

Birçok kadın oje sürme işleminden önce ojesinin şişesini sallar ve daha sonra kapağını açar. Fakat bu basit görünen işlem yüzünden ojenin içerisinde hava kabarcıkları oluşabilir ve tırnağa sürülürken güzel bir görünüm elde edilemeyebilir bu yüzden oje sürme işlemine başlamadan önce oje şişeleri sallanmamalı, çalkalanmamalıdır. Bunun yerine oje avuç içinde yatay tutularak döndürülmelidir.

Kolay Oje Sürmenin Başka Püf Noktası İse Bantlar

Oje sürme işleminden önce birçok mağazada elde edilebilecek hazır tırnak bantları oje sürme işlemini kolaylaştırabilir. Hatta bu bantları evde kendiniz de tek taraflı bantlar ile hazırlayabilirsiniz. Oje sürme işleminin ardından oje kuruduktan sonra bantlar kolay şekilde çıkarılabilir ve ojenin taşmış olması sorun olmaz. Bu sırada bantları çıkarmadan önce ojenin kuruduğundan emin olunmalıdır aksi takdirde tırnağın etrafındaki bantlar çıkarılırken oje de soyulabilir.

Kolay Oje Sürme Teknikleri, Oje Sürme İpuçları, Kolay Oje Şekilleri

Bu Konular İlginizi Çekebilir!