Ana SayfaGüzellikEvde Güzellik Sırları

Evde Güzellik Sırları

Cildiniz bu sayede hem taze hem de daha canlı gözükecektir. Bu yöntem yalnızca bir tanesidir. Peki, Evde Güzellik Sırları neler?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Geçmişten günümüze kadınların evlerinde yaptıkları birbirinden farklı maskeler, kürler vardır. Bunlar genellikle doğal ürünlerdir. Kadınlar evlerinde ne varsa doğru şekilde değerlendirerek kendilerine özgü güzellik sırlarını bulurlar. Güne güzel başlamak için farklı yöntemler denerler. Güne dinç devam etmek istiyorsanız soğuk bir duş almalısınız. Cildiniz bu sayede hem taze hem de daha canlı gözükecektir. Bu yöntem yalnızca bir tanesidir. Peki, Evde Güzellik Sırları neler?

Evde Nasıl Maskeler Yapılabilir?

Kadınların evde sıkça yaptığı bazı maskeler vardır. Bu maskeler arasında kahve telvesi ile yapılan maske başta gelir. Pişirilen Türk kahvesinin fincanında kalan telve kurumadan cilde sürülür ve kuruduktan beş ya da on dakika sonra yıkanır. Maskeyi yaptıktan sonra cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir. Bunu hafta da bir cildinize yaparak tekrarlayabilirsiniz. Evde yapacağınız farklı bir kür var. Eğer cildinizde siyah nokta ya da akne varsa bu kür cildinize iyi gelecektir. Evinizde ki limon ve karbonat bu kürü yapmanıza yeterli olacaktır. Bir çay tabağının içine bir çay kaşığı karbonatı dökünüz. Üzerine karbonat kuru kalmayacak şekilde limon damlatılır. Karbonat ve limon karışımı birbiri ile özleştikten sonra cildinize sürebilirsiniz. İlk aşamada cildinizde hafif bir kaşıntı hissedebilirsiniz. Daha sonra bu kaşıntı geçecektir. Yaptığınız akne kürü cildinizde kuruyana kadar bekleyiniz. Kuruduktan sonra cildinizdeki karbonat yer yer dökülmeye başlayacaktır. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Yapacağınız kürler ve maskeler yalnızca cilde göre değil saçlarınıza da evlerinizde bulunan ürünlerden farklı maskeler yapabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı saçlarınıza özel bakım sağlayacak ve saçlarınızı derinlemesine besleyecektir. Bundan farklı olarak kepeği önlemek için saçlarınıza duştayken karbonat dökebilirsiniz. Herhangi bir koku yapmaz ve kepeği önlemeye yardımcı olur, temizlemesi kolaydır. Yalnız saç bakımınızı yaparken zeytinyağı sürdükten sonra temizliğine dikkat etmelisiniz.evde guzellik sirlari

Evde Güzellik Sırları İçin Gıdalar

Her şeyden önce su içmeye özen göstermelisiniz. Çünkü su cildin yenilenmesine yardımcı olur. Bunun yanında meyve tüketimine de dikkat etmelisiniz. Meyvelerden özellikle elmalar cildinizi tazeler ve daha parlak görünmesini sağlar. Salatalığı daire şeklinde keserek cildinize yapıştırabilir ve farklı maskeler de yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!