Ana SayfaYaşamPratik BilgilerRuj Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar?

Ruj Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar?

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar; Ruj yapımında birçok kimyasal madde bulunur. Rujun dudakta uzun süre kalması için mum ve bol miktarda yağ kullanılır. Bu nedenle Ruj lekesi ağır lekelerdendir. Faydalı Bilgin sizler için ruj lekesinin nasıl çıkarıldığını araştırdı.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Birçok zor lekenin çıkarılmasında kullanılan eter ruj lekelerini çıkarmaktadır.

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar ?

Ruj lekesi olan bölgenin üzerine eter dökün ve bölgeyi iyice ıslatın. Sıcak su ve sabun kullanarak lekeli bölgeyi yıkayın. Eterin çok yanıcı bir madde olduğunu da unutmayın. Eterle bir iş yapacaksanız mutlaka ateşten uzak durun. Oksijenli su ile silerekte ruj lekelerini çıkarmak mümkündür.

Yanma tehlikesi yüksek olan kumaşlarda eter yerine oksijenli suyu tercih edin. Yünlü ve pamuklu kumaşlar için eter zararlı ve yanıcı olabilir.

Pamuklu kumaşlardaki ruj lekesi için tereyağı ile yumuşatılması gerekir. Tereyağını lekeli kısma sürerek yumuşamasını bekleyin. Sonra oksijenli su veya eter ile o bölgeyi silin. Sonrada sıcak su ve sabun ile yıkayabilirsiniz.

Etiket ruj Ruj Lekesi Ruj Lekesi Çıkarma Yolları Ruj Lekesi Nasıl Çıkar Ruj Lekesi Neyle Çıkar Ruj Lekesi Çıkarma Ruj Lekesini Ne Çıkarır

Bu Konular İlginizi Çekebilir!