Ana SayfaYaşamPratik Bilgiler

Pratik Bilgiler

Kıyafetler Yıkandıktan Sonra Temiz Kokmuyor mu?

Pahalı deterjan veya leke temizleyiciler ile çamaşırlarınızı yıkadığınız halde kıyafetleriniz hala temiz kokmuyor mu? Hadi öyleyse bu içerik tam sizlik!

Yün Halı Nasıl Temizlenir? Nasıl Yıkanır?

Yün halıyı yıkamak için soğuk su ve yün deterjanı kullanabilir veya daha kolay bir çözüm olarak, halı yıkama fabrikasında yıkatabilirsiniz. Ancak

Yastık Temizliği Nasıl Yapılır?

Yastık temizlemek oldukça zahmetli olduğu için kılıfları sık sık yıkansa da yastıklar yılda bir defa yıkanmaktadır. Uyuduğumuzda yüzümüz ve saçlarımız her ne kadar kılıf olsa da yaz aylarının vermiş olduğu sıcaklık ve terin etkisi ile biz fark etmesek de çok fazla kirlenmektedir. Ayrıca aşırı kirlenen yastık ve yastık kılıfı çeşitli cilt sorunları hastalıklarını da beraberinde getirebilmektedir.

Tuvalet Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet lavabo kokusu nasıl giderilir; bu açıdan, kokunun nerden geldiğini ve sebebini net olarak belirlemek gerekir. İşte tuvalet lavabo kokusu gidermenin yolları.

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Oje, kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir. Tırnaklarda yarattığı estetik görüntünün dışında bazıları da tırnaklara fayda sağlar, güçlendirir ve korur.

Ruj Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar?

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar; Ruj yapımında birçok kimyasal madde bulunur. Rujun dudakta uzun süre kalması için mum ve bol miktarda yağ kullanılır. Bu nedenle Ruj lekesi ağır lekelerdendir. Faydalı Bilgin sizler için ruj lekesinin nasıl çıkarıldığını araştırdı.

Karbonatla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

İnsanoğlu ömrünün üçte birini uyuyarak geçiriyor . Peki ya sizler günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için üzerinde uyuyup rüyalara daldığınız yatağınızın tam bir mikrop yuvası olduğunu biliyormusunuz . Bu video da sizlere yatak...