Ana SayfaYaşamPratik BilgilerKıyafetler Yıkandıktan Sonra Temiz Kokmuyor mu?

Kıyafetler Yıkandıktan Sonra Temiz Kokmuyor mu?

Pahalı deterjan veya leke temizleyiciler ile çamaşırlarınızı yıkadığınız halde kıyafetleriniz hala temiz kokmuyor mu? Hadi öyleyse bu içerik tam sizlik!

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu konuyu merak ettiyseniz demek ki sizin de çamaşırlarınız yıkandığı halde temiz kokmuyor. Kıyafetlerinizi temizlemenin ve elbiselerinizin yeniden bembeyaz olmasının basit ve kolay bir yolunu öğreneceksiniz!

Bu yöntemler ile beyaz kıyafetleri temizlemek ve inatçı lekeleri çıkarmak için en etkili yollardır:

Karbonat ile Çamaşır Temizliği

4 litre suya bir bardak karbonat ekleyin ve birkaç dakika bu sıvı içinde kıyafetleri ıslatın. Daha sonra, giysilerin doğal renklerini yeniden kazanmaya başladığını göreceksiniz.

Aspirin ile Bembeyaz Çamaşırlar

Komşum, kıyafetlerimin beyaz rengini koruyamadığım ve lekelerden kurtulamadığım konusundaki şikâyetlerimden sonra bana oldukça önemli bir ipucu verdi.

Bir kase suya 6 adet ezilmiş aspirin ekleyin. Daha sonra, giysileri karışımda 30 dakika bekletin ve sonra genellikle kullandığınız deterjanla yıkayın. Bu, tüm lekeleri temizleyecek ve kıyafetlerinizi tekrar inci gibi bembeyaz yapacaktır.

Sirke ve Limon ile Leke Temizliği ve Taze Kokular

Kıyafetleri çamaşır makinesinde bir miktar sirke ve limon suyuyla yıkayın ve kıyafetlerinizin lekesiz, beyaz olduğunu ve taze kokmaya başladığını göreceksiniz.

Kıyafetler Yıkandıktan Sonra Temiz Kokmuyor mu?

Önerilerimizi deneyip sonuçları bizimle paylaşır mısınız…