Ana SayfaGüzellikKişisel Bakımİstenmeyen Tüylere Ağrısız ve Kalıcı Çözüm

İstenmeyen Tüylere Ağrısız ve Kalıcı Çözüm

İstenmeyen tüyler insanoğlunun var olduğu günden bu yana sorun oluşturan bir durumdur. Ağda, jilet, epilasyon ve lazer gibi yöntemler çözüm olarak tercih edilse bile kalıcı çözüm arayışı devam etmektedir.

Leyla Çevik
Leyla Çevik
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

İstenmeyen tüyler için hem zaman hem de iyi bir bütçe ayırmak istemiyorsanız mucizevi bir kür tarifine hazır olun. Kolayca bulabileceğiniz ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu kür ile tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen Tüyler İçin Kür Tarifi

Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt için bu kürü düzenli olarak uygulamanız gerekir. Mutfağınızda bulunan iki malzeme ile hazırlanan kür, tüylerin kökünü zayıflatır ve geç çıkmasını sağlar. Peeling etkisi göstererek gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Düzenli kullanmaya devam ederseniz tüylerin seyreldiğini ve cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz. Ayrıca kıl dönmesi ve batık şikayetleriniz de sona erecektir.

Malzemeler

İstenmeyen tüyler için hazırlayacağınız kür için temelde iki malzemeye ihtiyaç duyulur. Ölçü olarak standart tarife uymak zorunda değilsiniz. Uygulama alanına göre miktarı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

İstenmeyen tüyler için kür malzemeleri;

  • Türk kahvesi
  • Karbonat
  • Geniş bir cam kap
  • Karıştırmak için tahta kaşık

Hazırlanan kürü tek seferde tüketmeniz her seferinde taze olarak hazırlamanız etkisini daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yine de artan kürü ağzı kapalı bir kapta 3-4 gün saklayabilirsiniz. Saklamak için serin ve ışık almayan bir ortam tercih etmelisiniz. Buzdolabında da muhafaza edebilirsiniz.

Hazırlanışı

Bir tatlı kaşığı Türk kahvesi, bir fincan su ile ocağa alınır. Kaynamaya başladıktan sonra ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Soğuyan kahve, telvesiyle birlikte karıştırma kabına aktarılır. Üzerine 2 çorba kaşığı kadar karbonat eklenip karıştırılır. Karışımın krem kıvamı alması gerekiyor. Bu yüzden gerekirse karbonat miktarını artırıp azaltabilirsiniz.

Uygulama Şekli

İstenmeyen tüylerin bulunduğu her alanda uygulama yapılabilir. Koltuk altı, kol, bacak, bikini bölgesi, yüz, bıyık, göbek ve sırt tüyleri için uygulayabilirsiniz. Uygulama alanına dairesel hareketlerle kür sürülür. Yaklaşık bir dakika boyunca alan ovulur. Daha sonra ılık su ile yıkanır. Banyodan önce tüm vücuda uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere düzenli olarak uygularsanız tüylerinizden kalıcı olarak kurtulduğunuzu göreceksiniz.

İstenmeyen Tüylere Ağrısız ve Kalıcı Çözüm

Bu Konular İlginizi Çekebilir!