Ana SayfaGüzellikMaskeKabartma Tozu ile Cildinizi Güzelleştirin

Kabartma Tozu ile Cildinizi Güzelleştirin

Kabartma Tozu İle Cilt Bakımı yöntemi sayesinde düşük bir bütçe ile istediğiniz güzel cilde ulaşabileceksiniz. Kabartma Tozu İle Cildinizi Güzelleştirin.

Pervin Dinçer
Pervin Dinçer
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

Kabartma tozu, cilt bakımınız için kullanabileceğiniz hem ucuz hem doğal hem de kolay ulaşılabilir bir üründür.

Kabartma Tozu İle Peeling Maskesi

Öncelikle çok hassas bir cilde sahipseniz kabartma tozu ile hazırlayacağınız peelingi dikkatli uygulamalısınız. Aksi halde kızarıklık ve tahrişe sebebiyet verebilir. Ayrıca sivilceleriniz varsa peeling önerilmez, sivilcelerinizi yayabilir.

  • 1 çay bardağı kabartma tozu
  • Yarım su bardağı su

Uygulanışı

Su ve kabartma tozunu iyice karıştırıp macun haline getirin. Sonrasında hafifçe masaj yaparak cildinize uygulayın ve 5-10 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bakımınızı tamamlamak için cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Bu maske ile ölü derilerden kurtulacak ve cildinizi kirlerden arındırmış olacaksınız.

kabartma tozu i̇le cildinizi güzelleştirin
kabartma tozu i̇le cildinizi güzelleştirin

Kabartma Tozu İle Cilt Nemlendirme

Kabartma tozu ile cildinizi güzelce nemlendirebilirsiniz. Kullandığınız herhangi bir nemlendiriciyi parmağınız ile alıp kabartma tozuna batırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Özellikle kış aylarında çokça kuruyan cildinize, ellerinize, diz ve dirseklerinize uygulayarak muhteşem bir yumuşaklık yakalayabilirsiniz.

Kabartma Tozu İle Sivilce İzlerinden Kurtulma

Sivilce izleri uzun yıllar ciltte kalarak özellikle kadınların canını sıkmaktadır. Bu izlerden kabartma tozu ile kurtulmanız mümkün.

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı limon tozu
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı pudra

Cilde Nasıl Uygulanır?

Tüm malzemeleri iyice karıştırarak bir macun haline getirin. Yüzünüze güzelce sürdükten sonra 15-20 dakika bekletin ve ovarak çıkarın. Sivilce izlerinin oluşumunu engellemek için dışarı çıkarken cildinize güneş kremi uygulamayı da unutmayın.

Kabartma Tozu İle Sivilce Yok Etme

Sivilceler kişilerin canını sıkan, estetik olarak sevilmeyen cilt problemleridir. Yüzün iyice temizlenmemesinden, yağlı cilt tipinden vb. etkenlerden kaynaklanabilir. Bazen beklenmedik zamanlarda çıkarak canımızı sıkabilir. Bu soruna da kabartma tozu ile kolay ve ucuz bir çözüm bulabilirsiniz.

  • 1-2 damla limon suyu
  • Kabartma tozu

Uygulanışı

Malzemeleri iyice karıştırın. Mümkünse gece yatmadan önce bu karışımı cildinize uygulayın ve sabah kalkınca iyice yıkayın. Kabartma tozu ve limon sivilcelerin sönmesini ve yok olmasını sağlayacaktır. Fakat çok hassas ciltlerde dikkatli kullanmalıdır.

Kabartma Tozuyla Cilt Toniği – Pervin Dincer