Ana SayfaDiyetKilo VermeBölgesel Zayıflama Teknikleri

Bölgesel Zayıflama Teknikleri

Fazla kilolardan bölgesel incelme yöntemleriyle kurtulmak mümkün. Estetisyen Alev Ayvaz, ozon, akustik dalga terapisi, ultrakavitasyon ve karboksi terapi yöntemleriyle incelmenin mümkün olduğunu söyledi.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Alev Ayvaz, kilolarından yakınanlara, bölgesel zayıflama isteyenlere mutlaka diyet ve spor da tavsiye etti.

Bölgesel Zayıflama Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksit(CO2) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi; hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Lokal yağlanmanın giderilmesine, ameliyat ve yara izlerinin yok edilmesine, cildin toparlanması ve gençleştirilmesine yardım eder.

Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi fark edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında oldukça etkilidir.

Bölgesel Zayıflama Ultravitasyon Sistemi

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak vücuttan dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde sonuç alınır.

Hamilelere, kalp hastaları ve kalp pili takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmaz. Vücudun her alanında oldukça etkilidir.

Bölgesel Zayıflama Medikal Ozon Tedavisi

Medikal ozon tedavisi, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, tedavi amaçlı kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve yeniden canlanma, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve vücut direncinin artırılmasında oldukça faydalıdır. 4-6 hafta içinde sonuç alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika sürmektedir. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler oldukça sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları olan hastalara uygulama yapılmaz.

Bölgesel Zayıflama Akustik Dalga Terapisi

Selülit yıllardır birçok farklı yöntem ile yok edilmeye çalışılmış, tatmin edici sonuçlar alınamamıştır. Ancak yepyeni bir buluş olan akustik dalga terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Akustik dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor.

Enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Sadece güçlü ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde ve bölgesel incelmede, sıklıkla kullanılan güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına yardımcı olur. Cildi kalınlaştırır, cildin kalitesini artırır. Ödem ve yağ birikmesini yok eder. 2-4 hafta sonra olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hamilelere, kontrolsüz diyabet hastalarına uygulanmaz.

Bölgesel zayıflama mümkün mü?