Ana SayfaDiyetYağ Vücuttan Nasıl Hızlı Atılır?

Yağ Vücuttan Nasıl Hızlı Atılır?

Yağ kaybı için vücudun bu atım yollarını her zaman destekleyin. İşte Yağ Vücuttan Nasıl Hızlı Atılır?

Dyt. Merve Gürsel
Dyt. Merve Gürsel
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Yazar İçerikleri

Yediğimiz, içtiğimiz ve cildimize sürdüğümüz her şeyin vücuttan atım süreci vardır. Eğer bu atım sağlıklı bir şekilde, tam olarak yapılamazsa vücutta biriken toksinler bakteriler, besinlerin oksit kalıntısı sindirilmemiş besinler alkol kalıntıları ihtiyaç halinde kullanılan atıkları besinlilerle farkında olmadan aldığımız pestisitler ve tarım ilaçları gibi bir çok zararlı madde vücutta kalır, birikir ve hatta bizi hasta edebilir. Bu nedenle vücudun atım yolları en az tüketilenler kadar önemlidir.

Vücudun yağı 4 atım yolu vardır

Yağ kaybı için vücudun bu atım yollarını her zaman destekleyin.

Terleme

Terlemeyi destekleyin. En güzel yol büyük kas gruplarını aktif olarak kullanmak. Eğer egzersiz yapamıyorsanız sauna, hamam düşünülebilir.

Solunum

Temiz hava demek yüksek oksijen demektir. Hangi durum olursa olsun fark etmez. Hücrelerimizin geneli oksijenli solunum yapar yani oksijeni kullanır. Bu nedenle temiz havaya çıkın ve derin derin nefes egzersi yapın .

İdrar

Vücudumuz kendi iç dengesini kurmakla yükümlüdür. Bu nedenle elektrolit dengesini sağlamak, zararlı maddeleri uzaklaştırmak için atıkları su ile seyrederek vücuttan uzaklaştırır. Eğer az şu içerseniz vücut bu zararlı maddeleri atarken zorlanır ve böbrekler çok yoğun asidik olan bu idrardan zarar görebilir. Bu nedenle yeterince su içiniz.

Dışkı

Bu kısım en önemlisi çünkü en büyük atım yolu dışkı yoluyla atılmaktadır. Bu nedenle KABIZ OLMAMANIZI öneririm. Tabi ki bimuradaki tuvalete çıkma sayısı herkese göre değişebilir. En azından kendinin normal sürecine göre kabız olmamayı hedefleyelim. Kabız olmamak için lif içeriği yüksek şeyler tüketin. Su için. Hareket edin

Diyetlerimde danışanlarıma her zaman terleyin, kabız olmayın, yeterince su için ve idrara çıkın, temiz havada derin nefes egzersizleri yapın şeklinde önerilerim olur. Siz de hayatınıza bu önerileri eklemeyi unutmayın.
Sağlıkla kalın