Ana SayfaDekorasyonBanyoBanyo Dekorasyonunda Fayans Seçimi

Banyo Dekorasyonunda Fayans Seçimi

Banyo dekorasyonunda fayans seçimi havayı tek başına değiştirebilirken banyoyu modern bir halden klasik bir şekle sokabilmektedir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Banyoların tasarımları bir evin şık görünümünde oldukça önemlidir. Hem ev içerisinde yaşayacak olan kişilerin hem de gelen misafirlerin kendilerini banyoda rahat hissedebilmesinde tercih edilen ürünlerin büyük etkileri yer alır. Tercih edilen ürünler her zaman temiz görünmesinin yanında ihtiyaçları da en iyi şekilde karşılamakla yükümlüdür. Banyo dekorasyonunda fayans seçimi havayı tek başına değiştirebilirken banyoyu modern bir halden klasik bir şekle sokabilmektedir. Hem tarzının hem de renginin seçiminin çok iyi bir şekilde yapılması önem arz etmektedir.

Küçük Banyolarda Fayansların Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Büyük banyolara sahip olan kişiler biraz daha özgürce ürün tercihi yapabilirken küçük ebatlardaki banyolar için durum biraz daha zor olabilmektedir. Küçük banyolarda banyonun şekli, aydınlatılması ve renkleri çok büyük önem taşır. Genel olarak fayansların ve duvarların renkleri birbiri ile önemli olduğundan bunların seçimine dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak açık renklerde bir tercihin yapılması çok büyük önem taşımaktadır. Ancak tamamen beyaz ürünlerin tercih edilmesi bazı durumlarda ortamın çok soğuk bir görüntü içerisinde olmasına da sebep olabilmektedir. Beyaza alternatif olarak kahve tonlarından devam eden kişiler krem rengi ya da fildişi gibi biraz daha kirli beyaz olarak tanımlanan renklere yönelim gösterebilirler.banyo dekorasyonunda fayans secimi

Küçük Banyolarda Fayans Tasarımları Nasıl Belirlenir?

Bir fayans seçiminde renk kadar tasarımın da çok büyük önemi bulunur. Kültürümüz içerisinde mermer banyo alanları çok büyük bir yer tuttuğundan günümüzde fayans modelleri de mermer görünümlü olarak üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra fayanslardaki kare şekil değiştirilebilirken çok daha geniş ve uzun modeller seçilebilir. Özellikle küçük banyolarda devamlı ve düz bir hat şeklinde olan fayanslar çok daha büyük bir banyo görüntüsü oluşturacaktır. Bu sayede istenen havayı yakalamak mümkün olur.

Desenli Modeller Kullanılıyor mu?

Fayans seçimlerinde desenli modeller her zaman kullanılan ürünler olurken yıllar geçse de modası hiçbir zaman bitmeyen yapı malzemeleri olarak gösteriliyorlar. Ancak günümüzde desenli modellerin tek başına kullanımı çok yaygın görülmüyor. Bu tarz bir banyo fayansı isteyen kişilerin düz renklerdeki fayanslar ile bu ürünleri kombin ederek kullanması gerekli oluyor.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!