Ana SayfaSağlıkAğız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Bembeyaz Dişler İle Gülüşlerinize Can Katın

İnci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak, herkesin hayalidir. Evde dişlerinize uygulayacağınız tarifle bu beyazlığı elde edebilirsiniz. Bu tarifle dişlerinizi beyazlatırken aynı zamanda diş etlerinizde olan hastalıkların da yok olmasına yardım edebilirsiniz.

Diş Eti Kanamaları Nasıl Geçer?

Şiddetli ve sık sık yaşanan kanamalar, ciddi bir rahatsızlığın da belirtisi olabilir. Diş eti kanamaları nasıl geçer? Sorusuna cevaben...

Diş Bakımını Nasıl Yapmalısınız?

Öyleyse diş bakımını nasıl yapmalısınız? İlk öncelikle uygun diş fırçası ve diş macunu kullanmalısınız. Diş etlerine zarar vermeden yavaş...

1 Günde Uçuk Hemen Nasıl Geçer?

Günlük hayatta yeme içme, konuşmanızdan alıkoyan uçuk yaralarından kurtulmak istiyorsanız ve 1 günde uçuk hemen nasıl geçer? Sorusunun...

Sabit Diş Protezi

Bir yada birden fazla dişin eksik olduğu herhangi bir durumda kron ve köprü protezi yapıldıysa kullanım ve bakım protezin ve protez altındaki dişlerin ömrünü uzatacaktır.

Başarılı ve Başarısız İmplantasyon

Klinik başarısızlık oranı tüm dünyada %5 civarındadır. Etrafında sağlıklı bir kemik oluşmaması durumunda oynayan implantların çıkarılmaları diş çekimi kadar basittir.

Estetik (Kozmetik) Diş Tedavisinin Avantajları

Yapılan bir araştırmada kişilere kendilerini çekici hissetmeleri için arzuladıkları fiziksel özelliğin ne olduğu sorulmuş. Yüzde 33'ü sağlıklı saçlar, yüzde 36'sı sağlıklı bir vücut yapısı, yüzde 42'si mükemmel bir cilt, yüzde 67'si güzel eller, yüzde 85'i ise güzel dişler arzuladıklarını söylemişler.

Diş Protezleri

Diş protezleri, ağızdaki bozulan doğal diş yapısının düzeltilmesi veya eksilen dişlerin yerinin tamamlanması için yapılan yapay dişlerdir.

Ağız Kokusu

Ağız kokusu ağız içindeki bakterilerin neden olduğu hoş olmayan bir durumdur. Ağız kokusu nedenleri ve çözümü

Plaktan Kurtulmanın ve Pahalı Tedaviler Olmadan Dişlerinizi Beyazlatma Çözümleri

Dişlerinizin üzerinde Plak oluşmasını nasıl önlersiniz? Dişlerinizi pahalı tedaviler olmadan nasıl beyazlatırsınız? Tüm bunlar ve daha fazlasını Faydalı Bilgin Editörümüz sizler için araştırdı ve güzel bir yazı ortaya çıktı. İşte detaylar!

Evde Diş Beyazlatma ve Tartar Temizleme Yöntemleri

Halk arasında diş taşı olarak da bilinen tartar, bazı bakterilerin dişlerde birikip zamanla sertleşme sonucu oluşan sert yapılardır. Şimdi bunları evde nasıl temizleyebilirsiniz onu göstereceğim.

Evde Anında Diş Beyazlatma! 5 Dakikada Bembeyaz Dişlere Sahip Olun!

Pek çok kişi lekeli ve sarı dişlerini beyazlatmak için diş doktorlarının yolunu tutar. Bugünkü videomuzda ise size para harcatmayacak, kimyasal etkilerden uzak ve evde kendiniz hazırlayabileceğiniz 10 diş beyazlatma yöntemini sizler için derledik....