Ana SayfaSağlıkAğız ve Diş Sağlığı7 Pratik ve İlginç Çözüm ile: Nasıl Daha Beyaz Dişlere Sahip Olunur?

7 Pratik ve İlginç Çözüm ile: Nasıl Daha Beyaz Dişlere Sahip Olunur?

Bembeyaz dişlerle cesurca kahkahalar atmak kimin hayali değildir ki? Kişiden kişiye değişen rengi ve yapısı olsada korkmadan gülümsemek hayal değildir.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Gün içerisinde sürekli birşeyler yiyoruz hele birde çay, sigara ve kahvede eklenince sormayın gitsin. Ağız ve diş sağlığı için denemediğimiz yöntem kalmamıştır. Özellikle beyazlatma özelliği ile bilinen diş macunları, ve bu macunların etkisini artırmak için içeriğine aşındırıcı partiküller eklenmesiyle diş mineleri zarar görmekte ve bu aşınmalar neticesinde daha fazla leke tutmaya meyilli hale gelmektedir. İşte size beyaz gülüş katacak birbirinden güzel yöntemlere göz atmaya ne dersiniz? Öyleyse buyrun…

Muz kabuğu

Acil bir işiniz çıktı. O da ne dişleriniz sararmış ve acil çözüm arıyorsunuz. Hem pratik hem de diş tonunuzu açıp sizi rahatlatacak bir yöntem. Muzun içeriğinde bulunan potasyum dişler içinde oldukça faydalıdır. Tek yapmanız gereken muz kabuğunu dişlerinizde ovalamanız. Ilık suyla yapacağınız gargara ile artık içiniz rahat çıkabilirsiniz.

Karbonat, tuz ve elma sirkesi

Doğal bir yöntem ve oldukça pratiktir. 1 tatlı kaşığı karbonat, çeyrek çay kaşığı tuz ve çeyrek çay kaşığı elma sirkesi ilave ederek karıştırın. Bu karışımı diş fırçası yardımıyla fazla bastırmadan yavaşça dişlerinizi fırçalayın. Diş tonunuzun açıldığını farkedeceksiniz.

Alüminyum folyo
alüminyum folyo

Evde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntem. Alüminyum folyo yardımıyla dişlerinizin kalıbını çıkarmanız yeterli. Sonrasında bir kabın içine çeyrek çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, çeyrek çay kaşığı karbonat ve bir iki damla nane yağını karıştırıp kalıba sürmek. Folyoyu dişlerinize yerleştirip 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.

Aktif karbon

Son yılların gözde maskelerinden biri hiç şüphesiz aktif karbondur. Aktif Karbonun bir diğer yararı ise diş beyazlatmadaki etkisi. Bunun için yapmanız gereken tek şey sulandırdığınız aktif karbonla dişlerinizi 3 dakika boyunca fırçalamanız yeterli olacaktır.

Tarçın, karbonat ve adaçayı

Evde uygulanabilecek başka bir yöntem de; 1 çeyrek çay kaşığı tarçın, 1 çeyrek çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı ada çayı ilave ederek elde edilen karışımla dişlerinizi fırçalamak. Hem ağız sağlığı açısından hem de dış minelerinizi koruması bakımından oldukça faydalıdır.

Beyazlatıcı şeritler
beyazlatıcı şeritler

İşin tembelliğine kaçmak ve diğer yöntemleri uygulamak benim için zor diyorsanız bir diğer yöntem ise beyazlatıcı şeritler yardımıyla 1 haftada beyaz dişlere kavuşmak tam size göre diyebiliriz.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!