Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaç Dökülmesine Kalıcı Çözüm

Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm

Gerek bayanlarda olsun gerekse erkeklerde, Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm bulamamak insan moralini bozan bir durumdur. Özellikle erkeklerde bu sorun daha ön plandadır. Saç dökülmesine neden olan hormonsal faktörler, stres, kullanılan ilaçlar ve genetik sayılabilir.

Leyla Çevik
Leyla Çevik
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm önerimize geçmeden önce biraz sonunun kaynağından bahsedelim. Saç Dökülmesi ‘nin Tetikleyici nedenleri 4 ay gibi sürede kendini belli eder. Bu durum kişinin günlük hayatında olumsuz etkiler. Vitamin eksikliği, hormon bozukluğu da saç dökülmesine neden olan durumlardır. Saç dökülmesini önleminin yolu farklı türlerde uygulanan tedaviler ile son bulabilir.

Tedaviye başlamadan önce saç dökülmesine neden olan faktörlerin tespit edilmesi tedavi için faydalı olur. Hormon bozukluğu gibi bir neden söz konusu ise tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Sorun tespit edilmesinden sonra sağlıklı bir şekilde saç gelişiminin sağlamasın açısından uygun tedavi yolları tercih edilmelidir.

Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm Üreten Yöntemler

Dökülen saçlar için kalıcı çözüm yöntemlerinden bazıları şunlardır;

  • Saç mezoterapisi
  • PRP

Kişinin kendine uygun yöntemi seçerek tedaviye başlaması fazla saç kaybının önüne geçilmesi sağlar.

Saç Mezoterapisi

Saçın sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayan saç mezoterapisi yöntemi, vitamin, mineral, antioksidan ve dolaşım düzenlemesini sağlayan maddelerin deriye iğne kullanımı ile enjekte edilmesini sağlayan süreçtir. Belli zaman aralıklarında 8 ile 12 arasında değişen seanslarla uygulanır. Bu süreçte saç dökülmelerinde azalmalar görülerek daha güçlü bir şekilde saçların çıkması amaçlanır.

Prp

Prp yöntemi ise hastadan alınmış olan kanın belli işlemler sonucunda elde edilen trombositten zengin sıvının deriye enjektesi sağlanır. Genetik dökülmelerde etkili bir yöntemdir. Daha iyi sonuçların elde edilmesi için mezoterapi ile kombine edilmesi uygundur. Geç kalınmış durumlarda kesin ve kalıcı tedavi şekli ise saç ekimidir. En uygun tedavi yöntemi için bir dermatolog ile işbirliği yapılmalıdır.

Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm İçin İpuçları

Saçlar vitamin eksiliği yaşandığında yıpranmaya başlayarak saç dökülmelerine neden olur. Yıpranmış olan saçlarda kuru bir görünüm gözükür. Kuru görünümün sonucunda saçlar dökülmeye başlar. Saç dökülmesi her toplumda önde gelen sorunlardan biridir. Mevsim sel değişimler de saç dökülmesine neden olabilmektedir.

Saç dökülmesinden kurtulmanın yolu doğal çözümler üretmektir. Doğal çözümler konusunda saçlara uygun olan doğal çözümlerin araştırması yapılarak uygulama geçilmelidir.

Saç Dökülmesini Kalıcı Çözüm Video Anlatım

Saç dökülmesi ile ilgili görsel olarak bilgi edinmek isteyenler bu videolu anlatımdan istenilen bilgilere ulaşabilir.

Saç Dökülmesi sorunu hakkında bu içeriklerimize bakabilirsiniz..

 

Bu Konular İlginizi Çekebilir!