Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Hint yağı, Saç Dökülmesinin yanı sıra pek çok sayıda sağlık problemini ve rahatsızlığı tedavi edebilen inanılmaz derecede faydalı bir bitkisel yağdır.

Hint yağı geleneksel olarak yüzyıllardır güzellik ürünü olarak kullanılmaktadır. Ne yazık ki, bu günlerde, genellikle tehlikeli kimyasallarla yüklü olan pahalı, ticari ürünlerle değiştirilmiştir.

Hint yağı, güçlü antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir ve mineraller, E vitamini gibi vitaminler, proteinler ve Omega 6 ve Omega 9 gibi yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Risinoleik asit açısından oldukça zengin olduğu için cilt ve saçlar için inanılmaz etkiler sunar.

Geleneksel olarak sivilcelerin ve çeşitli cilt hastalıklarının, döküntülerin, saç dökülmesinin vs. lokal tedavisinde kullanılmaktadır.

Saçlı deriye uygulandığında saç dökülmesini önler ve tedavi eder. Güçlü antibakteriyel ve antifungal özellikleri kafa derisi enfeksiyonları, kıl kökü iltihabı ve kepek ile savaşırken, risinoleik asit dolaşımı kafa derisinde hızlanır ve saç büyümesine yardımcı olur.

Bu asit aynı zamanda kafa derisinin pH seviyelerini dengeler, doğal yağları destekler ve şampuan, saç kremi ve diğer saç bakım ürünlerindeki kimyasalların olumsuz etkilerini nötr hale getirir.

Besin maddeleri bakımından yüksektir ve güçlü tıbbi özellikler sunar. Ucuz ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, cildiniz ve saçınız için harikalar yaratabilir.

Kalın kıvamı nedeniyle, doğrudan uygulamak zor olabilir, bu yüzden kullanmadan önce seyreltin.

Hindistan cevizi yağıyla eşit miktarlarda karıştırın ve bu yararlı kombinasyonu kafa derisine ve hasarlı, kuru ve bölünmüş bölgelere uygulayın. Etkisini göstermesi için bir saatliğine beklemeye bırakın. Daha iyi yaymak için kafa derisine masaj yapabilirsiniz.

Saçınızı yıkamadan önce haftada iki kez bu işlemi tekrarlayın. Kuru ve kırık saç uçlarını tedavi etmek istiyorsanız, günlük olarak uygulayın. Avucunuza birkaç damla alın ve kabarık saça ve kuru saça sürün. Gece boyunca işlemin etkisini göstermesinibekleyin

Hemen deneyin ve olumlu etkileri sizi şok edecektir!

Yorum Yapın