Zencefil Suyu: belinizde, kalçalarınızda ve basenleriniz de ki fazla yağı yakmak için en sağlıklı içecek!

Muhtemelen birçok kilo verme tarifine rastladınız ya da denediniz, ancak bugün, başarılı bir şekilde suda demlenmiş zencefil suyu elde etmek için en yararlı sağlık yöntemini ortaya çıkaracağız.

Zencefil Suyu: belinizde, kalçalarınızda ve basenleriniz de ki fazla yağı yakmak için en sağlıklı içecek!

Bu içecek genel sağlığınızı iyileştirebilir ve bel, kalça ve basenleriniz üzerinde oluşan aşırı yağları yakmanıza yardımcı olacaktır.

İşte bunlar Zencefil Suyu tüketiminin faydalarıdır:

Zencefil suyu güçlü bir antioksidandır.

Zencefil antioksidanlar bakımından oldukça zengindir ve serbest radikallerle savaşmak için son derece faydalıdır.Serbest radikal ismi verilen bu kararsız moleküller sağlıklı hücrelere ciddi zarar verebilir ve kanser de dahil olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Zencefil suyu tüketimi bu zararlı moleküllerle mücadelede oldukça etkilidir.

Güçlü anti-inflamatuar( iltihap giderici )etkileri

“Tıbbi Gıdalar Dergisi” nde yayınlanan bir makaleye göre, bu muhteşem kök sebzesi güçlü anti-enflamatuar özellikler içerir. Bu nedenle, zencefil suyu, özellikle kireçlenme ve romatizma gibi durumlarda iltihap, eklem şişmesi ve ağrıyı önemli ölçüde azaltabilir.

Zencefil suyu kolesterol seviyenizi düzenler

Zencefil yüksek kolesterol seviyelerini düşürmede çok güçlüdür. Kolesterolün yüksek olması kalp hastalığı ve bazı kanser türleri gibi obezite ile ilişkili hastalıklara yol açabilir.

Bu şaşırtıcı su, serum ve hepatik kolesterol seviyelerini önemli ölçüde düşürerek kolesterolü azaltacaktır. Ek olarak, zencefil suyu kan basıncını etkili bir şekilde azaltabilir ve kanınızı sulandırabilir.

Zencefil suyu kansere karşı koruyabilir

Zencefil suyunun bir başka avantajı da kanser gelişimini önleme ve engelleme gücüdür. Yani, “İngiliz Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bir makalede zencefilin, belirli kanserlerin yayılmasını yavaşlatan veya hatta önleyebilen güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan özellikler içerdiği iddia edilmektedir.

Zencefilin Demlenmesi

İnce dilimlenmiş taze zencefil kökü ve 1-1.5 l (34 - 50 oz) suyunu yüksek ısıda kaynatın. Daha sonra, karışımın düşük ısıda 15 dakika pişmesine izin verin, soğutun ve sıvıyı süzün.

Zencefil Suyunun Kullanılışı:

Bu faydalı içecek her gün gün boyunca tüketilmelidir. Günde en az 34 oz / 1 litre içilir. En az altı ay boyunca tedaviye devam edin, böylece en fazla sağlık faydalarından yararlanın ve vücudunuzu toksinlerden arındırın.

Önemli İpucu:

Her zaman taze zencefilli içeceğinizi hazırlayın ve gittiğiniz her yere götürebilmek için bir termos içinde saklayın.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 20:19
loading...
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit Çelik
Ümit Çelik - 4 ay Önce

Tadını beğendiğim için yaklaşık bir yıldır her gun bir termos taze zencefil zerdeçal limon ve nane yi çay olarak yaz kış olarak tüketiyorum ama halen kiloluyum amacım kilo vermek değil tadı hoşuma gidiyor

cemile
cemile - 5 ay Önce

Neden termos icinde saklanmali sıcak mi icilmesi gerekiyor acaba

Serife Capci
Serife Capci - 5 ay Önce

1-1,5şitre suya koyacağımız zencefilin miktarını belirtmemişsiniz sevgiler

Hana
Hana - 4 ay Önce

Çünki ölçüyü kendileride bilmiyor. Ayrıca neden bu kadar kaynatılır
Kaynattikca antioksidanlar olür. Bilgi yetersiz kes kopyala bir haber.

sengul
sengul - 4 ay Önce

Zencefilin miktarini belirtmemisiniz

sinem yıldirim
sinem yıldirim - 1 ay Önce

kilo veremiyorum ne yaptıysamda fayda etmedi