Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBurundaki Siyah Noktalar İçin Doğal Tedaviler Nelerdir?

Burundaki Siyah Noktalar İçin Doğal Tedaviler Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere Burundaki Siyah Noktalar İçin Doğal Tedaviler Nelerdir? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

İçerikte Neler Var?

Bu yazımızda sizlere Burundaki Siyah Noktalar İçin Doğal Tedaviler Nelerdir? Sorusunun cevabını vereceğiz. Cilt yüzeyinde ölü hücrelerin artmasıyla cildin aşırı derecede yağlanmasına bağlı olarak ortaya çıkan siyah noktalar, tıkanan cilt yüzeyinde çok can sıkıcı bir görüntünün meydana gelmesine sebep olur. Hava kirliliği, makyaj kalıntıları, hormonal dengesizlik gibi nedenlere bağlı olarak cilt yüzeyinin tıkanması normaldir. Genellikle burun ve çevresinde rastlanan bu problemin vücudun bütün bölgelerinde ortaya çıkması muhtemeldir. Siyah noktaların özellikle de burun çevresinde var olmasına bağlı olarak burundaki siyah noktalar ne şekilde geçer konusu sıklıkla araştırılsa da vücudun herhangi 1 bölgesinde yapılan uygulama ile buruna yapılan uygulama pek farklılık göstermez. Siyah noktalar, basit uygulamalar sonunda temizlenebilir. Siyah nokta probleminin çözülmesi için yapılanların amacı tıkanmış yağ kanallarını temizlemektir.

Siyah noktaya neden olan kriterler; vücudun aşırı derecede yağ üretmesi, güneş ışınlarının zararları, cilt hijyenine yeteri kadar özen gösterilmemesi.

Buhar Banyosu

Buhar banyosu, cilt sağlığını olumsuz bir yönde etkileyen etken maddelerden vücudu muhafaza eder ve ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Özellikle cildi yağlı olan kişiler belirli aralıklarla bu işlemi uygulamalıdır. Cilt gözeneklerin de esneklik sağlayan buhar bu sayede gözeneklerden yağ ve toksinlerin çık daha kolay bir şekilde atılmasını sağlar.burundaki siyah noktalar icin dogal tedaviler nelerdir

Maske

Limon ve karbonat: Yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı karbonat karıştırılmalıdır. Macun kıvamına gelen bu karışım sorunlu bölgeye ovalayarak uygulanmalıdır. Ardından cilt soğuk suyla durulanmalıdır.

Bal: Limon ile birlikte siyah noktaların bulunduğu alana uygulanan bal siyah noktaların dışarı atılmasını sağlar. Bunun için yarım limonun üstüne bal döküp sorunlu olan bölge bu limon ile ovalanmalıdır. 15 ile 20 dakika bekleyip yüz soğuk suyla durulanmalıdır.

Kil; Kil yardımı ile Cildin hassasiyetine göre kili sirke ya da gül suyuyla birlikte sorunlu bölgeye uygulanabilir. İçerdiği mineraller vasıtası ile cildi emerek gözenekleri açma yetisine sahip olan kil, böylece siyah nokta problemini gidermiş olacaktır.

Yulaf ve yoğurt: 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, biraz limon ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırılıp burna sürülmelidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!