Ana SayfaDekorasyonBahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bunun için bahçe dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir? Tarzında soruların cevapları da aynı derecede önemlidir.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Bahçeler yaşam alanlarınız içerisinde önemli kabul edilen hobi alanlarıdır. Çünkü artık giderek yeşil alanların azaldığı dünyada bahçelerin bakım ve dekorasyon ile önemli oranda güzelleştirilmesi için çabalanır. Bunun için bahçe dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir? Tarzında soruların cevapları da aynı derecede önemlidir. Bahçeleriniz hem güzel hem de bakımlı olabilirken aynı zamanda kişilik kazanmış dekorasyonlar ile de göze çarpan bir hal alacaktır. Hem keyifli hem de göze hoş gelen bir bahçeyi dekore ettikten sonra daha olumlu hissetmeniz de söz konusu olacaktır.

Toprağın Durumu

Bahçe dekorasyonuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken unsurların başında dekore edilecek bahçenin toprak yapısı gelir. Çünkü bahçe dekorasyonu bitkiler olmadan düşünülemez. Bunun için toprak yapısı ve bahçenin genişliği dekorasyon sırasında kullanılacak olan çiçek ve diğer dekorasyon canlılarının kullanılmasında atlanmaması gereken detaydır. Her alanda her bitki, her toprak tipinde de aynı şekilde istediğiniz her çiçek yetişmeyeceğinden boşuna yer kaplamasını istemezsiniz. Kısa süre içinde ölmeye başlayacaktır.bahce dekorasyonu nasil yapilmalidir

Kullanım Alanı

Dekorasyon için gereken bitkilerin dikilmesinden sonra geriye kalan alanlar içerisinde bir kullanım alanı oluşturulması gerekir. Çünkü kullanım alanı aynı zamanda konfor alanı demektir. Konforlu olmanız ve dekorasyonu bittikten sonra daha da beğeneceğiniz bahçenizde kullanım alanı olmaması uzaktan bakmanız anlamına gelir. Minder, koltuk veya sandalyeler ile kullanacağınız alanı şık bir hale getirebilirsiniz. Eski sandalye ve masaları da yeniden zımpara ve vernik kullanarak daha dekore bir hale getirebilirsiniz.

Dekorasyon

Bahçenizin kullanım alanı ve bitkileri tamamlandıktan sonra yapmanız gereken artık dekorasyon dokunuşlarında bulunmak olmalıdır. Küçük çiçeklerinizin veya saksı gerektiren alanlarınız için bisiklet şeklinde veya daha dekoratik çiçeklikler seçebilirsiniz. Böylece hem daha şık hem de daha kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz. Ek olarak kullanacağınız lambalar da bahçenizin akşam şıklığına olumlu katkıda bulunur. Sevmeniz halinde ise bahçenizin geniş alanlarına yapay hayvan figürleri de ekleyebilirsiniz. Bunlar da değişik etkiler yapabilir. Dekorasyonun zevk meselesi olduğunu unutmadan ve içinizden geldiği gibi olmasına özen göstermelisiniz. Aksi durumda içinize sinmeyecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!