Ana SayfaDekorasyonYaz Dekorasyon Önerileri

Yaz Dekorasyon Önerileri

Yazın dekorasyon için nelere dikkat edilmelidir? Yazın ev, ofis ve bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? İşte yaz dekorasyonu için öneriler

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Yaz dekorasyon önerileri dahilinde, baharın geçmeyen ışıltısını ve yazın sıcaklığını evinize yansıtabilirsiniz. Yaz dekorasyonu denilince akla ilk önce sıcak ve rengarenk renk tonları gelir. Her biri cıvıl cıvıl renkleri ve ışıltılı tonlarıyla yazın güzelliğini bizlere sunar. Doğanın uyanışı yaz ile başlar, doğanın uyanışını evlerinize dekorasyon ile yansıtabilirsiniz. Doğa uyanışı dahilinde, evinize de renk ve canlılık katabilirsiniz. Evinizdeki uyanışı, dekorasyona ekleyeceğiniz küçük ayrıntılar ile gerçekleştirebilirsiniz. Yazın renkleri, gökkuşağı niteliklerine sahiptir. Her rengi ve her rengin ton geçişlerini içinde barındırır. Yeşilin huzurunu bahçenize yansıtabilir ya da balkonlarınıza dahil edeceğiniz bitkiler ile yazın doğasını evinize yansıtabilirsiniz. Yaz dekorasyonlarında genellikle ön plana, balkonlar, bahçeler ve mutfaklar çıkabilir. Tabii ki evin diğer bölümlerine de yaz renklerini ekleyebilirsiniz. Yaz dekorasyon önerileri kapsamında, öncelikle evinize renkli detaylar eklemenizi tavsiye edebiliriz. İç mekan bitkileri ya da tekstil ürünlerinde canlı ve renkleri kumaşları tercih edebilirsiniz. Perde geçişlerinde de aynı şekilde canlı renleri seçebilir ve salonunuza renkli çiçekler ekleyebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Tavsiyeleri

Yaz dekorasyon önerileri doğrultusunda, evlerinize doğanın uyanışını yansıtmanızı tavsiye edebiliriz. Yaz renkleri, canlı ve rengarenk özelliklere sahiptir. Mobilyalarınızı değiştirmeniz gerekmeden, küçük detaylar ile değişiklik yaratabilirsiniz. Örneğin, salon takımınıza renkli yastık yüzleri ekleyebilir ve yastıkların renklerinde değişiklik yaratabilirsiniz. Perde değişimleri de ön plana çıkabilir. Kısacası, mobilya değişimleri yapmaya bütçeniz yetmeyebilir ya da sürekli mobilya değişimi uygun olmayabilir. Fakat, dönem döneme, tekstil ürünlerinde küçük değişikler yapabilirsiniz. Perde değişimleri, kilim-halı, kırlent, yata odaları için nevresim, yatak takım örtüleri, mutfak perdesi gibi tekstil ürünlerini değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde, küçük dekoratif ürünler ile yazı evinize taşıyabilirsiniz. Zevkiniz ve tarzınıza uygun şekilde, dekoratif ürünler seçebilir ve evinizin belirli bölümlerine yerleştirebilirsiniz. Yaz dekorasyon önerileri, oldukça kapsamlı ve geniş bir alana yayılır. Genellikle daha çok renk geçişleri dikkat çeker.

  • Evin her bölümüne yansıtacağınız renk geçişleri; yatak örtüleri, nevresim, perde, yastık yüzleri vb. şeklindedir.
  • Dekoratif ürünler.
  • Tekstil ürünlerinde değişim yapılabilir.
  • İç mekan bitkilerini, evinizin farklı alanlarına yerleştirebilirsiniz. Ya da bahçeniz varsa bahçenize renkli bitkiler dikebilirsiniz. Aynı şekilde balkonunuza da yazı ve baharı yaşatabilirsiniz. Böylece evinizde nefes alabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Balkon

Yaz dekorasyon önerileri, kapsamında öne çıkan bir alan balkon düzenlemesidir. Balkonları olanlar için ön plana çıkan öneriler, genellikle bitkileri ve tabii ki tarzınıza göre oturulması gereken koltuk ya da minder detayları arasında değişir.

yaz dekorasyon önerileri 2
yaz dekorasyon önerileri
  • Renkli puf koltukları balkonunuzun boyutuna göre tercih edebilirsiniz. Bahçeniz varsa, yanı şekilde bahçeniz içinde düşünebilirsiniz.
  • Balkonunuzun kenar bölümlerine, çiçek saksıları ekleyebilir ve renkli yaz çiçekleri dikebilirsiniz. Rengarenk bir renk şöleni ile kendinize, evinizde dışarı çıkmadan keyif yapabileceğini bir ortam yaratabilirsiniz.
  • Küçük aydınlatmalar ile bitkilerin ve genel dekorasyonu aydınlatabilir ve sevdikleriniz ile daha keyifli saatler geçirebilirsiniz.
  • Balkonunuz büyükse, dilerseniz yer bölümüne kilim dahil edebilirsiniz. Ya da balkonun yüz ölçümüne göre, çim peyzajı ekleyebilirsiniz. Böylece ayaklarınızı çime basabilir ve rahatlayabilirsiniz. Genellikle teraslar da tercih edilebilir, fakat büyük bir balkona sahipseniz düşünebilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Mutfak

Yaz dekorasyon önerileri konusunda; balkon, teras, salon ya da evin her bölümü dikkat çeker. Tabii ki mutfakta ön plana çıkar. Mutfağınızda değişikliği küçük detaylar ile yaratabilirsiniz. Perde değişimi yapabilir, böylece yazın sıcak tonlarını yansıtabilirsiniz. Yüzeye renkli ve canlı tonlarda kilim değişikliği yapabilirsiniz. Tabak takımınızı canlı renkler ile değiştirebilir ve yazın sıcak tonlarını yemek takımınıza da dahil edebilirsiniz. Kahvaltılar için özellikle daha canlı tonlar dikkat çekebilir. Balkon ve bahçe gibi alanlarda çiçekler ön plana çıkar. Mutfağınızın boyutları doğrultusunda, renkli bir yaz bitkisine mutfağınızda bakabilirsiniz. Ya da doğal organik ürünleri, örneğin baharatlık; nane, biberiye, defne vb. bitkileri küçük saksılarda yetiştirebilirsiniz.

Yaz dekorasyonlarında; balkon, teras peyzajı, mutfak düzeni ve evin diğer her bölümünde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Daha sıcak, parlak ve aydınlık tonlar ile yazın güzelliğini evinize yansıtabilirsiniz. Küçük dekoratif ürünler, bitkiler, tekstil ürünlerinde değişim gibi daha sayısız alanda kendi tarzınıza özgü yenilikler yapabilir ve farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz. Yaz renkleri ile içiniz açılır ve yazın güzelliğini daha fazla hissedebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!