Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYaz Aylarında Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Yaz Aylarında Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

En çokta yaz aylarında cilt bakımında yapılan hatalar kategorisinde güneşe çıkarken güneşi kremi kullanmamaktır. Hâlbuki güneş kremi sadece yazın değil her mevsim kullanılmalıdır.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Nasıl ki kişi bedenini mevsime göre hazırlıyorsa cildine de bakım yapması gerekir. Cildin her mevsimde bakımlı ve dinç gözükmesi birçok kişinin vazgeçilmezidir. Cildin sağlıklı olması sağlıklı beslenmekten geçer. Her mevsim doğru cilt bakımı yapılarak cildin daha bakımlı ve ferah gözükebilir. En çokta yaz aylarında cilt bakımında yapılan hatalar kategorisinde güneşe çıkarken güneşi kremi kullanmamaktır. Hâlbuki güneş kremi sadece yazın değil her mevsim kullanılmalıdır. Kullanılan güneş kremi en az 50 faktör olmalıdır. Yazın güneş ışığı daha yakıcı olur. Bu esnada güneş gözlüğü takmamak yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için şapka takılmaması cilde zarar vermektedir. Cildin erken yaşlanmasına ve lekelerin oluşmasına sebep olur. Cilt bakımı öncelikle cildi dış etkenlerden korumaktır.

Yazın Güneş Koruyucu Krem Kullanmak

Cildin her mevsim neme ve mevsimlerin yıpratıcı etkilerinden korunması gerekir. Kışın cilde nemlendirici kullanılırken yazın daha yüksek korumalı kremler kullanılır. Bunların başında ise güneş kremi gelir. Hemen hemen her markanın mevcut güneş kremi vardır. Önemli olan kişinin cildine uygun olanını kullanmasıdır. Her krem her cilde iyi gelmemektedir. Yazın güneş kremi kullanmak cildin kurumasını, erken yaşlanmasını ve oluşabilecek lekelerden korumaktadır.yaz aylarinda cilt bakiminda yapilan hatalar

Cildin Nem Dengesi Nasıl Sağlanır

Bazı cilt tipleri diğerlerine göre daha kuru ve nemsizdir. Nemi eksik olan cilt erken yaşlanmaya elverişli cilt tipidir. Ciltte nem dengesini sağlamak için kişinin bol bol alkali su tüketmesi gerekir. Cildin uygun bir krem ile nemlendirilmesi gerekir. Zaman zaman da çeşitli vitaminlerle cilt bakımı yapılabilir. Bütün bunlar cildin nem dengesini sağlayıp daha dinç gözükmesini sağlar.

Cilt Bakımı Yapmak

Belli bir yaştan itibaren düzenli olarak yapılan cilt bakımı ileriki yaşlara yatırım olarak adlandırılır. Gün içinde maruz kalınan hava şartları, beslenme durumları ve daha fazla kötü koşullardan cilt ister istemez etkilenmektedir. İster makyaj yapın ya da yapmayın öncelikle cildin düzenli olarak temizlenmesi, cilde uygun tonikler kullanılması ve nemlendirilmesi gerekir. Ne kadar doğru ve düzenli beslenilirse cilt de o kadar canlı olacaktır.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Bu Konular İlginizi Çekebilir!