Ana SayfaYaşamFaydaları Neler?Mucize İçecek Kızılcık Suyu Şerbetinin Faydaları

Mucize İçecek Kızılcık Suyu Şerbetinin Faydaları

Kalp hastalığını, diyabeti ve felç olma riskini azaltan ayrıca bağırsak kanserine yol açan tümörlerin gelişimini önleyen Mucize İçecek Kızılcık

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kalp hastalığını, diyabeti ve felç olma riskini azaltan ayrıca bağırsak kanserine yol açan tümörlerin gelişimini önleyen

Mucize İçecek Kızılcık Suyu Şerbeti!

ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda kızılcık suyunun tüketimi kalp hastalığı riskini azalttığı, kanser tümörlerinin gelişimini engellediği bulgusuna ulaşıldı.

Yapılan araştırmada 56 katılımcıyı gün içinde 2 bardak kızılcık suyu içirildi ve kan basıncı, kan şekeri ve kan lipitleri ölçümleri yapıldı. Yapılan uygulamanın sonucunda kızılcık suyu içirilen katılımcıların tüm değerleri normal çıktı.

Kızılcık Suyu Nasıl Elde Edilir?

  • 1 kilogram Kızılcık
  • 2 buçuk lire su
  • 1 buçuk su bardağı şeker (şeker hiç kullanmadan hazırlamanızı veya şekerin yerine bal tarzı doğal tatlandırıcılar kullanmanızı öneririz)

Kızılcık Suyu Hazırlanışı

1 kilogram kızılcık yıkanıp tencereye alınır. Üzerine 2 buçuk litre sıcak su ilave edilir. Kaynamaya başladıktan sonra 15 dakika daha bekletilip altı kapatılır.

Ardından bir süzgeç yardımıyla veya tülbentle süzün.

Süzüldükten sonra 1 buçuk su bardağı şekeri veya tercihe göre bir miktar bal ilave edin ve karıştırın. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına koyarak soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra tüketebilirsiniz. Afiyet ve şifa olsun.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!