Ana SayfaModaKadın GiyimKadınlar Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidir?

Kadınlar Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidir?

Fakat bu kadar çok çeşidi bulunduğundan dolayı kadınlar gömlek seçiminde nelere dikkat etmelidir? Sorusu oldukça önem kazanmaktadır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Günlük kombini tamamlayan en önemli parçalardan biri gömlektir. Gömleklerin farklı farklı modeli, kesim şekli ve her mevsime göre kullanılan farklı kumaş cinsi bulunduğundan dolayı kadın gardırobunda olmazsa olmazlardandır. Fakat bu kadar çok çeşidi bulunduğundan dolayı kadınlar gömlek seçiminde nelere dikkat etmelidir? Sorusu oldukça önem kazanmaktadır.

Vücudunuzu Tanıyın

Seçmiş olduğunuz gömleğin iyi olup olmaması vücut hatlarınıza uygun olup olmamasıyla doğru orantılıdır. Gömlekler vücudu rahatsız edecek kadar dar, üstünüzden düşecek kadar da geniş olmamalıdır. Kilolu olan kadınlar regular fit diye tabir edilen geniş kesim gömlekleri tercih edebilirken, zayıf ve fit bir vücuda sahip olan kadınlar slim fit diye tabir edilen dar kesim gömlekleri tercih edebilirler.

Gömlekte Modayı Takip edin

Giyim ile alakalı her konuda olduğu gibi gömlekte de modayı takip etmek oldukça önemlidir. Son yıllarda pembe veya mavi dikey çizgili gömleklerle birlikte unisex gömlekler oldukça popüler bir hal almış durumdadır.

Özellikle modern kadınların faklı olduklarını belirtmek istemesiyle birlikte erkek gömleklerine ilgi göstermeye başlaması, üreticilerin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde çok renkli bir duruma gelmiş durumdadır. Çiçekli, çizgili, ekoseli ve farklı desenleri ile göz alan gömleklerin kadın gardıroplarında yer alması gereken en önemli parçalar haline gelmiştir.kadinlar gomlek seciminde nelere dikkat etmelidir

Jean-Gömlek Kombinasyonunu Deneyin

Genelde dar kesim modeliyle görülmeye alışık olunan denim gömlekler, artık boyfriend modeli diye adlandırılan geniş kesim modele yerini bırakmış durumda. Maskülen görünmek isteyen kadınların tercihi olan boyfirend gömlek modeli, denim gömleklerin barındırdığı farklı tonda renk modelleri ile sevilen stile göre kombin yapılması oldukça basit ve keyifli bir hal almış durumda. Özellikle sonbahar kış sezonunda her çeşit giyim tarzı ile kombinlenebilmesi ve sonbahar döneminde t-shirt üstüne giyilip, kış dönemindeyse kazakların altına bile giyilebiliyor olmasıyla oldukça pratik bir giysi konumda bulunmakta.

Ayrıca hala dar kesim giymeyi seven kadınların da tercih ettiği denim gömlek modeli, feminen görünmek isteyen kadınların tercih ettiği bir model olarak yerini koruduğunu hatırlatmakta fayda var. Dar kesim denim gömlek seven kadınların, denim etek veya deri detaylı etekler ile kombinlemesi sonucunda ortaya harika bir görünüm çıkmakta ve eskimeyen modasıyla hala güncelliğini korumakta.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!