Ana SayfaDiyetYiyerek Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Yiyerek Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Bundan dolayı yiyerek kilo vermek mümkün müdür? sorusunun cevabı aslında kişiye göre değişmekle birlikte mümkündür.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

İnsanların en çok istediği durumlardan bir tanesi yiyerek kilo vermektir. Hem yemek hem de kilo vermek ilk bakışta biraz tezat gibi görünmesine karşılık dengeli bir program sayesinde mümkün bir hal alabilir. Bundan dolayı yiyerek kilo vermek mümkün müdür? sorusunun cevabı aslında kişiye göre değişmekle birlikte mümkündür. Mümkün olması için ise kalori hesabı yapmayı bilmek gerekir. Alacağınız kaloriler ile yakacağınız kaloriler arasındaki ilişkiyi düzgün şekilde kurduktan sonra bunu başarmak fazlasıyla mümkündür.

Kalori Hesabı Yapmak

Hem yemek hem de kilo vermek için yapılması gerekenlerin başında kilo kontrolü gelir. Bunun için de kalorilerin dilinden anlamak şarttır. Yemek istediğiniz herhangi bir yiyeceğin kaç kalori olduğunu hesaplamanız ve gün sonunda yaktığınız kalorinin hesabını yamak gerekir. Çünkü yedikleriniz ile harcadıklarınız arasındaki uçurum büyüdükçe kilo almaya başlamanız söz konusu olur. Kalorilerin hesaplanmasında kullanılan programlar olduğundan dolayı bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Ardından yaktığınız kaloriler de hesapladıktan sonra gerekli olması halinde spor yapılır. Bu sayede kontrol sağlanmış olur.yiyerek kilo vermek mumkun mudur

Spor Yapmak

Yemek yedikten sonra fazla kalori aldığınızı düşünmeye başlarsanız yapmanız gereken şey bunu dengelemektir. Dengelenmesi için yapılacak en iyi yöntem ise spor yapmaktır. Spor yapmak istediğiniz şeyleri yemenize olanak sağlarken aynı zamanda fark etmeden ne kadar kalori aldığınızı fark etmenize de neden olacaktır. Aldığınız kaloriyi yakmak için ise spor yapmak sizi belli bir bilince kavuşturacaktır. Bunun için spor yapmak her açıdan fayda sağlar. Yediklerinize dikkat etme bilinci de oluşacaktır.

Sık Sık Yemek

Yiyerek zayıf kalmanın yolu temelde sık sık yemek yemekten geçer. Çünkü uzun aralıklar yemek yediğinizde insülin direnci oluşması ve buna bağlı olarak zor kilo verilmesi söz konusu olur. Ara öğün alışkanlıklarının olması hem kan şekerinizin daha dengeli olmasına hem de daha sağlıklı olmanıza olanak sağlar. Bu sayede istediklerinizi küçük porsiyonlarda yiyerek almanız gereken kaloriyi güne dağıtmış olursunuz. Ardından da gereken fazlalıklar için spor programınıza dikkat edebilirsiniz. Böylece hem yemek yemiş hem de zayıf kalmış olursunuz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!