Ana SayfaYaşamÇiçek BakımıEvinize ve Ofisinize Pozitif Enerji Çeken 7 Bitki

Evinize ve Ofisinize Pozitif Enerji Çeken 7 Bitki

Çok sayıda çalışma, odadaki bazı bitkileri tutarsanız, evdeki ve ofisteki atmosferi önemli ölçüde artıra bileceğinizi göstermiştir. İşte Evinize ve Ofisinize Pozitif Enerji Çeken 7 Bitki.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu bitkiler, havayı filtreleyerek ve genel sağlığı desteklerken, pozitifliği destekler ve mekandaki enerjiyi iyileştirir.

Bunlar negatif enerjiyi azaltmak için evdeki ve ofisteki en iyi bitkilerdir:

Yasemin

yasemin çiçeği
yasemin çiçeği

Son derece güçlü bir afrodizyak olan yasemin ayrıca evde sevgi ve para getiriyor. Pozitif enerji sağladığı, ilişkilerinizi geliştirdiği ve romantizmi geliştirdiği için yatak odasında veya zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz odada saklayın.

Lavanta

lavanta çiçeği
lavanta çiçeği

Yastığınızdaki lavanta serperek uykuyu teşvik edin. Ayrıca depresyonu tedavi eder, zihninizi sakinleştirir, mutluluğu ve uyumu destekler, ilişkide bağlılığı ve sadakati destekler.

Aloe Vera

aloe vera
aloe vera

Bu şaşırtıcı bitki, kötü titreşimleri önler, pozitif enerji, iyi şanslar ve refah sağlar. Odanın içindeki tüm negatif enerjiyi emdikten sonra solgun olabileceğini unutmayın.

Şans Bambusu

şans bambusu
şans bambusu

Refah ve iyi talihin sembolü olarak değerlendirildi ve Asya’da binlerce yıldır kullanıldı. Doğrudan güneş ışığından uzak bir köşede, içinde az miktarda saf veya damıtılmış su bulunan bir cam kasede muhafaza etmelisiniz.

Biberiye

biberiye
biberiye

Biberiye havayı arındırır, çeşitli hastalıklardan korur ve güçlü iyileştirici özelliklere sahiptir. Ayrıca ruh halini ve belleği de geliştirir. Ayrıca, bu güçlü bitki sevgiyi çeker ve şehveti teşvik eder. Ayrıca, birkaç tane biberiyeyi bez torbalarına koymanız ve çevrenizdeki insanların sadakatini sağlamak için onları evinizin her tarafına yerleştirmeniz tavsiye edilir.

Orkide

orkide
orkide

Orkide, odadaki enerjiyi artıran ve gece boyunca oksijeni serbest bırakan, çeşitli boyutlarda ve şekillerde uzun ömürlü çiçekler olan bitkilerdir, bu nedenle onları yatak odasında tutmak en iyisidir. Ayrıca, hoş kokuları ruh halini geliştirir

Nane

nane
nane

Nane, evdeki iletişimi ve ilişkileri arttırır. Ek olarak, taze bir nane bitkisinin ekonomik refahı çektiğine inanılmaktadır.

Dipnotlar:

(1) Aloe Vera: İlaç, kozmetik vb yapmak için kullanılan bir sıvı ile dolu kalın yaprakları ile tropikal bir bitki. Bu bitkinin yapraklarından elde edilen müsilajinöz meyve suyu veya jeli, kozmetik ve farmasötik preparatlarda yatıştırıcı ve iyileştirici özellikleri için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!