Kategori

Beslenme

Sağlıklı beslenmenin önemini herkes bilir. Beslenme alışkanlıklarımız vücudumuz ve duygusal dünyamıza kadar olumlu veya olumsuz etkiler yaratabilir. Sağlıklı beslenmeyen her bireyin depresyona daha meyilli olduğu ortaya çıkarıldı. Beslenme alışkanlıklarını doğru geliştirmek hastalıkların da önlenmesini sağlıyor. Bu konuyu sizler için araştırıp kaleme alıyoruz. Faydalı bilgin beslenme kategorisinde yer alan yazılarımızı inceleyerek bilgi almanız mümkündür. Nasıl beslenmek fayda sağlar gibi merak ettiğiniz tüm sorular için özenle cevaplar yazdık ve size sunduk. Siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız beslenme kategorisi için tüm detaylar…

Zerdeçal suyunun 9 mucizevi etkisi

Zerdeçal, zencefil ailesinden Curcuma longa olarak da bilinen bir bitki. Tadıyla oldukça ilgi çeken zerdeçalın sağlığa inanılmaz faydaları var. Çok besleyici olan zerdeçalın tıbbı faydaları da saymakla bitmiyor. Zerdeçal zayıflatır mı? Zerdeçal suyunun faydaları neler? Zerdeçal kanseri önler mi? İşte zerdeçal suyu hazırlamanın yolu ve zerdeçal suyu içmenin sağlığa 9 faydası.

Bu İçecekler 1 numaralı karaciğer düşmanıymış

Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından sevilen ve çokça tüketilen bazı içeceklerin araştırmalar sonucu karaciğer sağlığını tehdit ettiği ortaya çıktı.. ABD’de bulunan Tufts Üniversitesi’nin yaptığı araştırma, günde iki kutu asitli içecek tüketmenin karaciğer yağlanması riskini arttırdığını belirtti.

Yemekten Sonra Karpuzun Faydaları

Karpuz, meyveler arasında oldukça vazgeçilmez bir lezzete sahiptir. Özellikle ülkemizde yaz aylarının vazgeçilmez bir tadıdır. Bu nedenle de tüketimi ve üretimi oldukça fazladır. Karpuzun saymakla bitmeyecek kadar fazla yararı bulunur.

Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

Kendinizi sürekli olarak yorgun hissediyorsanız; bunun nedeni yalnızca çeşitli hastalıklar olmayabilir. Son derece sağlıklı olduğunuz halde hissettiğiniz yorgunluk, direkt olarak beslenmenizle ve tükettiğiniz yiyeceklerle ilgili olabilir. Çünkü bazı besinler kişiye enerjik hissettirirken; bazıları da yorgun hissetmesine neden oluyor. Bu nedenle böyle durumlarda, beslenme biçiminizi ve tükettiğiniz gıdaları mutlaka bir gözden geçirmelisiniz. İşte size yorgun hissettirecek 6 önemli yiyecek…

Doğal Antibiyotik özelliği olan Besinler

Vücuttaki iltihaplar tedavi edilmezse bir çok hastalığa yol açarlar. Vücuttaki kırmızı kan hücrelerinin azalması ile birlikte vücut iltihaplanmalara karşı savunmasız bir hale gelir. İltihap oluşması birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sağlık sorunudur. Bugün sizlere vücuttaki iltihabı kurutan, iltihap söktürücü besinlerden bahsedeceğiz.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Önerileri

Sağlıklı ve dengeli beslenme önerileri ile hayatınızda daha mutlu adımlar atabilecek, yaşantınıza değer katabileceksiniz. İşte birbirinden önemli ve vücut sağlığınız için gerekli bilinmesi gerekenler.