Yazar

Faydalı Bilgin

Sağlık, Kadın, Mutfak, Yemek, Dekorasyon, Hobi, Elişleri ve Yaşam'a dair Faydalı Bilgiler.

Hamam Böceklerine Ev Yapımı Çözüm!

Evde hamam böceği ile karşılaştıysanız, o zaman onların gerçekten nasıl bir baş belası olduğunu biliyorsunuzdur! Bu yazımızda onları evinizden uzaklaştıracak ev yapımı doğal bir çözüm önerimiz var.

Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların en sık kullandığı ayakkabılardan bir tanesi topuklu ayakkabılardır. Çünkü özel günlerinizin daha özel olması ve şık görünmeniz için oldukça önemlidir. Bunun için seçimi konusunda da özen göstermek gerekir. Seçim yaparken dikkatli olunması gereken konuların başında ayakkabının nerede kullanılacağı gelir. Çünkü nerede kullanacağınıza karar vermeden bir topuklu ayakkabı seçmek büyük oranda anlamsız bir durum olacaktır. […]

Allık Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Kadınların makyaj konusundaki en önemli malzemesi olan allık, cilde renk kazandırmak ve makyajı tamamlamak için kullanılır. Allık seçimi makyajın nasıl görüneceğini doğrudan etkiler.

Suda Doğum Yapmak Acısız mı?

Suyun doğumdaki sakinleştirici ve ağrı algısını azaltıcı etkisi uzun yıllardan beri bilinmekle birlikte, kayıtlara geçen ilk suda doğum 1803 yılında zorlu bir doğum travayı sırasında rahatlamak için küvete yatan bir fransız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Gebelikte D Vitamini Önemi

Gebelikte artan kalsiyum ihtiyacına paralel olarak D vitamini aktif metaboliti de artar. Bu artan ihtiyaç diyetle, ekstra takviyelerle ve güneş ışığından faydalanarak karşılanır.