Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaInstagram' da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram’ da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram' da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır? Kimler Instagram' da YouTube Videosu Paylaşır? Instagram Hikayelerine YouTube Video Linki Eklenebilir Mi? Instagram' da YouTube Videosu Paylaşmak İçin Mutlaka Program Gerekir Mi?

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Instagram’ da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır? son günlerde Google arama motorunda en çok arananlar arasına girdi. YouTube videolarını Instagram hesabında paylaşmak uzun zamandan beri özellikle YouTube kanalı olan insanlar için büyük bir sorundur. Aşağıdaki yöntem ile YouTube videolarınızı sorunsuz paylaşabilir ve bu soruna artık bir çözüm bulabilirsiniz.

Instagram’ da Nasıl YouTube Videosu Paylaşılır?

  • İlk önce paylaşmak istediğiniz videoya girin ve vido linkini kopyalayın.
  • İndirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir program seçerek siteye gidin.
  • Bu sitede üst kısımda bulunan sosyal medya programları arasından Instagram’ ı seçin.
  • Karşınıza çıkacak kutucuğa YouTube video linkini kopyalayın.
  • Instagram üzerinden video paylaşabilmenin belli bir sınırı olduğundan videonun paylaşmak istediğiniz 15 saniyelik kısmını kesin.
  • Bu kesme işleminden sonra video Instagram’ da paylaşılacaktır.

Bu adımlar sonucunda Instagram üzerinden rahatlıkla video paylaşabilirsiniz.

Instagram Üzerinden YouTube Videosu Paylaşmanın Faydaları

Öncelikle Instagram farklı sosyal medya programlarına ait paylaşımların reklamının yapılması ve platformların tanıtılması için oldukça ideal bir uygulamadır. Tam olarak bu sebeple YouTube videolarını bu platformda tanıtmak insanların tercihidir.

  • Videosu paylaşılan YouTube kanalının reklamı yapılmış olur ve bu sayede çok daha fazla etkileşim alır.
  • Instagram’ da paylaşılan YouTube kanalına erişim sağlayan kişi sayısı artar ve buna bağlı olarak tıklanma ve izlenme sayısı da artmış olur.
  • Videosu paylaşılan kanalın bilinirliği artar ve kanal popülerlik kazanmaya başlar.
  • Çok daha geniş bir kitle tarafından kanalın ismi duyulmuş olur.

Kimler Instagram’ da YouTube Videosu Paylaşır?

Instagram pek çok kitleye ulaşılabilecek geniş bir platform olduğu için daha çok YouTube kanalı olan ve kanalın erişimini arttırmak için bir yol arayan insanlar tarafından YouTube videosu paylaşmak için tercih edilir. Yani YouTube kanalındaki takipçi sayısını ve izlenme sayısını arttırmak için YouTube içerik üreticileri tarafından Instagram’ da YouTube videoları paylaşılmaktadır.

Instagram Hikayelerine YouTube Video Linki Eklenebilir Mi?

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Instagram hikayelerine video eklemek elbette mümkün fakat Instagram hikayelerine link eklemek için 10.000 takipçiye sahip olmak gerekiyor. 10.000 takipçi sayısına ulaştıktan sonra Instagram story kısmına bir link ekleme butonu ekleniyor ve bu sayede YouTube videosunun linkini paylaşma olanağına sahip oluyorsunuz.

Instagram’ da YouTube Videosu Paylaşmak İçin Mutlaka Program Gerekir Mi?

Instagram’ da YouTube videosu paylaşmak istiyorsanız, mutlaka ama mutlaka bir programa ihtiyacınız var. Kullanıcılar tarafından en pratik ve en kolay kullanılabilen programlar Tube2gram, savefrrom.com gibi uygulamalardır. Bu uygulamaların indirmesi de sitelere girişler de oldukça yüksektir.

İnsanları YouTube videosu paylaşmak için video linkini kopyaladıktan sonra böyle bir programa ihtiyaç vardır. Çünkü bu programlar videonun dönüştürülerek Instagram için uygun hale gelmesini sağlarlar.

Yani Instagram’ da YouTube videosu paylaşmanın önemli aşamalarından birini oluşturmaktadırlar. Bu nedenle Instagram’ da YouTube videosu paylaşmadan önce siz de bu işe uygun ve güvenilir bir program araştırarak indirmelisiniz.

Youtube Videosunu Instagram’da Paylaşmak

https://www.youtube.com/watch?v=PMourYP7I28

Telefonunuzun Mutlaka Bilmeniz Gereken 15 Gizli Özelliği!

Apple’ın Açıklamadığı 20 Gizli iPhone Özelliği

Akıllı Telefonda Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Bu Konular İlginizi Çekebilir!