Ana SayfaYaşamFaydaları Neler?Çay Ağacı Nedir Faydaları Neye İyi Gelir?

Çay Ağacı Nedir Faydaları Neye İyi Gelir?

Uçuktan mantara, stresten tırnak batmasına kadar iyi gelen çay ağacı faydaları nelerdir? Eğer çay ağacının yararları hakkında bilgi almak isterseniz, yazının devamını okuyabilirsiniz

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Daha önce çay ağacını herhangi bir probleminiz için kullanmış mıydınız? Yoksa adını bile ilk defa mı kullanıyorsunuz? Eğer çayın da ağacı olur muymuş diyorsanız, kesinlikle bunun bildiğiniz çay ile alakası olmadığını söylemeliyiz. Yağ ve krem olarak kullanılabilmektedir. Peki ama siz de çay ağacının faydaları hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Eğer bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, hemen şimdi bu yazının devam kısmını incelemelisiniz. Burada merak ettiklerinizin tamamının cevaplarını bulacaksınız.

Çay Ağacı Faydaları Nelerdir?

Genellikle Avustralya’da, Amerika’da ve bazı Avrupa ülkelerinde yetişen çay ağacı, yaklaşık 2 metre boya kadar çıkabilmektedir. Yaprakları yassıdır. Bilmelisiniz ki Avustralyalıların çok uzun yıllardan beri kullandığını söylemek gerekir. Cilt bakımı, güzellik ve tırnak batmasına kadar daha pek çok faydası bulunmaktadır.

Çay Ağacı Nelere İyi Gelir

  • Genellikle yağ ve krem olarak kullanılan çay ağacı, cilt bakımında sıkça başvurulan kremlerden biridir. Sivilceleri geçirme konusunda üzerine bulunmamaktadır. Sivilcelerin üzerine sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sürmeniz gerekmektedir. Böylece akneli bölgeyi temizleyecek ve çok kısa sürede cildinizi sivilcelerden arındıracaktır.
  • Günlük olarak cilt bakım ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Tonik görevi görmektedir. Siyah nokta ve sivilce konusunda son derece etkilidir. Bunun yanında cildi arındıran, canlandıran ve diri bir görünüm veren özelliği bulunmaktadır.
  • Yağ olarak kullanımı çıbana çok iyi gelmektedir. Eğer bir çıbanınız bulunuyorsa kesinlikle o büyümeden hemen çay ağacı yağını çıbanın üzerine sürmelisiniz. Bu son derece etkili olacaktır.
  • Uçuk tedavisinde beklenenden de iyi performans göstermektedir. Genellikle genital organlarda ya da dudak çevrelerinde çıkan uçukların iyileşme süresini hızlandırmaktadır.
  • Kokusu daha rahat bir nefes alınmasına olanak sağlamaktadır. Banyo suyunuza eklediğiniz zaman bronşları açabilmektedir.
  • Eğer ayaklarınızda mantar bulunuyorsa, önce ayaklarınızı yıkamalı ve daha sonrasında güzelce kurulamalısınız. Daha sonrasında mantarlı bölgenin üzerine çay ağacı yağını sürmelisiniz. Kesinlikle çay ağacı yağının faydaları nelerdir sorusunun en iyi cevaplarından biridir.
  • Ellerde ve ayaklarda oluşan siğillere son derece iyi gelen çay ağacı, bundan sonra sizin de çok sık kullanacaklarınızdan biri olacaktır.
  • Ağızda oluşan iltihaplara son derece iyi gelen çay ağacı, diş eti sorunlarını da geçiren çay ağacı, gargara yapıldığı zaman son derece önemli etkiye sahiptir.

Uyarı! : Yukarıda faydalarından bahsettiğimiz çay ağacı, çay ağacı yağı ve kremi kesinlikle bir uzmana danışılmadan kullanılmamalıdır.

Bilmelisiniz ki çay ağacı yağı kullanımı ve çay ağacı kremi kullanımı son derece dikkat gerektirmektedir.

Uzmana danışmadan, buradaki bilgiler doğrultusunda kullanımlarda oluşacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Bütün içeriklerin sadece bilgilendirme amacı taşıdığını da unutmamalısınız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!