Ana SayfaYaşamNasıl Yapılır?Cafe Latte Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

Cafe Latte Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

Profesyonel kahve makineleriyle Cafe Latte yaparken püf noktası espressoya buharda ısıtılmış süt eklenir. İşte Cafe Latte Tarifi.

Cevap Tv
Cevap Tv
Online Video Platformu

Yazar İçerikleri

Cafe Latte Profesyonel kahve makineleriyle yaparken espressoya buharda ısıtılmış süt eklenir.

Cafe Latte nasıl yapılır?

Latte mizde aslında espressonun üzerine süt ekleyerek yapıyoruz. Şimdi büyük bir bardak Latte yapacağımız için buna Double espresso shot be İki kat espresso koyuyoruz yani gramaj olarak da kahve miktarda iki katına çıkıyor alacağımız sıvı olarak likit olarak kahvemizi miktarıda 30-32 mililitre 60-65 mililitre kadar alırız.

Aksi Takdirde çok hafif olur. Üzerine de koyacağım köpük sadece 1 santim kadar veya barısalar arasında geçen kendi aramızda konuşmalarımızda da bir parmak kadar bir köpük elde etmek istiyorum.

Şimdi önce espresso’yu alıyoruz ardından Sütümüzü buhar çubuğu da köpürtüp 70 dereceden döküp Lattemizi hazırlayacağız.

17 ila 18 gram arasında öğütülmüş kahvemizi aldık. Templerimizle tekrar dan düz hale getirdik. Önce tekrardan borularımızı temizliyoruz ve cam bardağımızı direkt Double Shot espresso da alacak şekilde koyuyoruz.

Sütümüzü buharımızla ısıtıyoruz ve burada dikkat etmemiz gereken proteinleri yakmamak için 70 derece geçmemiz gerekiyor. Genelde 65 ile 68 derece ısıda tutuyoruz. Termometrede kullanabiliriz. Buhar çubuğunu tekrardan bakteri oluşmaması için tertemiz bırakıyoruz. Sütümüzü yavaşça espressonun uzun üzerinden döküyoruz önce güzelce yüzeyde gezdiriyoruz ve dilediğiniz takdirde şekillerimizi de yapabiliriz.

Sütümüzü de ekledikten sonra kahvemizi Latte mizi güzel bir şekilde de sonlandırdık ve tertemiz hazır.

Cafe Latte Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

Afiyet Olsun…

Espresso nasıl yapılır? haberimiz ilginizi çekebilir

Bu Konular İlginizi Çekebilir!