Ana SayfaYemek TarifiEtli Yemek TarifleriKırmızı Et nasıl marine edilir?

Kırmızı Et nasıl marine edilir?

Et nasıl marine edilir? Etteki sinir, lif ve kas dokularını yumuşatmak için zeytinyağı, krema, süt ve soya sosu kullanılabilir.

Cevap Tv
Cevap Tv
Online Video Platformu

Yazar İçerikleri

Etin marinasyon yapılmasının sebepleri neler?

Bir tanesi dinlendirme yöntemleri marinasyon ıslak dinlendirme sırasında etin içerisinde sahip olan iflas etti. Asistan sinir Sinir ve kas dokuları vardır. Bunları yıkmak amaçlıdır. Mantık olarak düşündüğümüzde etin içindeki Diş ve kas yıkmak için kullanacağımız sıvıların içerisinde ne vardır? Zeytinyağı asit oranı yüksek olan krema süt kullanabiliriz. Genelde insanlar akıllarında kalan soda kullanmak gibi Yanlış bir bilgi var. Soda ete zarar verir. Sadece ve sadece etini diş yüzeyine öldürmeye gelen herhangi bir yumuşatma gibi bir özelliği yoktur. Marinasyon yaparken aynı zamanda kullandığımız bazı yeşil taze sebze ve bitkiler vardır ve kesinlikle ve kesinlikle biberiye.

Marinasyonu vazgeçilmez. Denen bir tanesidir. Önemli özelliği antioksidan özelliğine sahiptir. Eğitim verilirken dinlenirken bozulmasını engeller ve çok eti uygulaması vardır. Sadece keçi kullanılabilir. Taze baharat olarak da genelde tozzi tane olarak baharatları kullanmayı tercih etmeliyiz. Bunların içerisinde gene tane kişniş ve tane karabiber baharatlardan bir tanesidir. Yine yanlış bilinen bir bilgi almak istiyorum. O da tuzun eti sertleştiği konusunda da tuz eti sert değiştirmez ama marinasyon yaparken etimizi ve diğer sıvıları bir araya koyduğumuz süreç boyunca ve bunun hepsini dolaba yani 8 ile 18 saat bekleme süreci olacak. Tabii ki de deniz tuzu tercih edilmesi öneriyorum ama deniz tuzu mu soğuk ortamda elime yapmayacağı ve etek içine enjekte olamayacağı için bir marinasyon sırasında tuz yerine soya sosu kullanmanız gerekiyor. Toyota Samet’in izin almasını ve pişerken de güzel bir görüntü ile zaman tadınıza uygun olmasını sağlayacaktır.

Et nasıl marine edilir?

 

KaynakCevap Tv