Ana SayfaYaşamNasıl Yapılır?Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Yapımı

Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Yapımı

Çamaşır Yumuşatıcı evde nasıl yapılır? Çamaşırlarınızı daha sağlıklı bir şekilde temizlemek için evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Çamaşır Yumuşatıcı evde nasıl yapılır? Çamaşırlarınızı daha sağlıklı bir şekilde temizlemek için evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı.

Günümüzde kimyasal içerikli ürünlerin hayati risk taşıması konusunda bilinçlilik az da olsa artmıştır. Bu nedenle her alanda özellikle doğal ürünlere ilgi yoğunlaşmıştır. Kişisel bakım ürünleri, kozmetik, ev temizliği gibi sayısız alanda kullanılan her ürün kimyasal madde içerir. İçerdikleri kimyasal maddeler, insan sağlığı açısından yüksek oranda tehdit oluşturur.  Bu nedenle ev yapımı doğal ve bitkisel ürünlerden her konuda yardım alabiliriz. Evlerimizin her alanında temizlik adına ihtiyacı duyduğumuz, çamaşır deterjanları, yumuşatıcılar vb. ürünlerin her biri; yüksek oranda tehlikeli madde içerir. İnsan yaşamına ve çevremize zarar verir. Bu nedenle olabildiğince bu tarz ürünlerden uzaklaşmak gerekmektedir. Bu yönde; evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı sayesinde daha sağlıklı bir şekilde giysilerinizi yumuşatabilirsiniz.

Evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı oldukça basit yöntemlere sahiptir. Bu nedenle kolay bir şekilde evlerinizde doğal yumuşatıcı yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin ve kendi sağlığınız için doğal ürünlere yönelmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Yapımı

Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız ürünler ile hastalıklara karşı koruma sağlamış olursunuz. Kimyasal maddelere karşı atılan her adım, hayatınız açısından önemli işlevsellik sağlar. Bu açıdan her alanda yavaş bir şekilde, organik ve doğal içerikli ürünlere yönelebilirsiniz. Hızlı bir şekilde hepsinden kurtulmak ve sıyrılmak zor gelebilir. Fakat yavaş ve emin adımlar ile hayatımızda uzun yıllar alan ve yaşamımıza risk oluşturan kimyasallardan uzaklaşabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için, sağlıklı besinler önemli olduğu gibi sağlıklı ürünler ile yaşam alanlarımızın her alanını oluşturmamız gerekir. Sizlerde oldukça pratik yumuşatıcı tariflerini hazırlayabilir ve çamaşırlarınızı hijyenik yapabilirsiniz. Ayrıca hoş kokuları ile daha güzel bir dokuya sahip olacaklardır. Böylelikle çamaşırlarınızı gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz. Biraz zaman ayırmanız yeterli olacaktır.

evde doğal çamaşır yumuşatıcı tarifi şöyledir:

Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Yapımı Malzemeler

  • Malzemeler; 800 ml elma sirkesi
  • 1 çay bardağı karbonat
  • 200 ml ılık su
  • 30 damla zevkinize uygun bir aromatik yağ.

Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

  • Bir kabın içine karbonatı dökün, üzerine suyu ekleyin.
  • İyi karıştırın, ardından elma sirkesini ve daha sonra aromatik yağı ekleyin ve karıştırın.
  • Hazırladığınız bu özel karışımı bir şişenin içine alın ve ihtiyacınız olduğu an kullanmaya başlayabilirsiniz.

Portakal kokulu evde doğal çamaşır yumuşatıcı tarifi

  • Malzemeler; 800 ml elma sirkesi, 1 çay bardağı karbonat, 200 ml ılık su, 30 damla portakal yağı. Hazırlanışı; bir kabın içine karbonatı dökün, üzerine su ekleyin. İyice karıştırın. Ardından elma sirkesini, daha sonra portakal yağını ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız portakal kokulu karışımı, bir şişenin içine alın ve ihtiyacınız olduğu an kullanmaya başlayın.

Lavanta kokulu evde doğal çamaşır yumuşatıcı tarifi

  • Malzemeler; 800 ml elma sirkesi, 1 çay bardağı karbonat, 200 ml ılık su, 30 damla lavanta yağı. Hazırlanışı; bir kabın içine karbonatı dökün, üzerine su ekleyin. İyice karıştırın. Ardından elma sirkesini, daha sonra lavanta yağını ekleyin ve karıştırın. Lavanta kokulu çamaşır yumuşatıcınızı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımı tariflerini, bu kapsamda değiştirebilirsiniz. Dilediğiniz aromatik koku dahilinde farklı tarifler elde edebilirsiniz. Ayrıca doğal bir karışım olduğu için uzun süre içeriği korunmaz. Bu nedenle en fazla 3 hafta kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce koklayabilirsiniz. Bozulduğunu hissederseniz, kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcı

Evde doğal çamaşır yumuşatıcı tarifleri ile sağlıklı yumuşatıcılar hazırlayabilirsiniz. Pratik malzemeler ve kolay uygulanabilir yöntemleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylelikle çamaşırlarınız daha hijyenik ve kimyasal maddelerden arınmış bir şekilde olacaktır. Sağlığınızı korumak adına önemli bir adım olduğunu belirtmek isteriz. Kokularını zevkinize göre belirlediğiniz tarifleri, çeşitli şekillerde çoğaltabilirsiniz. Doğal çamaşır yumuşatıcıların faydaları, oldukça geniş kapsamlı bir alana yayılır.

Kimyasal maddeler sadece, kişisel bakım ürünleri dahilinde temas olduğumuzda zarar vermez. Giysiler kapsamında da cildimize ve sağlığımıza zarar vermektedir. Bu nedenle cilt bakımı, gıda gibi alanlarda yöneldiğimiz doğal tariflere; çamaşırlarımız açısından da yönelmeliyiz. Giysiler vücudumuz ile uzun süre temas halinde olduğu için etkileşim oranı yüksektir. Bu nedenle temizleyici kimyasal maddeler, derimiz ile temas halindedir, terleme dahilinde deri yoluyla vücudumuza geçecektir. Bunu önlemek adına, doğal yumuşatıcı ürünlerinizi evlerde yapabilir ve deterjanın etkisini en aza indirebilirsiniz.