Ana SayfaYemek TarifiİçeceklerAyşe Tolga'dan Badem Sütü Tarifi

Ayşe Tolga’dan Badem Sütü Tarifi

Kalsiyum magnezyum Selenyum fosfat gibi vücudumuz için çok gerekli olan minerallerin doğal bir kaynağa badem ve badem sütü. Peki badem sütü nasıl yapılır? İşte Tarifi.

Ayşe Tolga
Ayşe Tolga
Oyuncu | Yazar | Girişimci

Yazar İçerikleri

Bugün bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi badem sütü badem sütü nasıl yapacağız? Şimdi birazdan beraber yapacağız. Tarife geçmeden önce bademden ve badem sütünün faydalarından bahsetmek istiyorum. Özellikle son senelerde vegan beslenmenin yani hayvani ürünlerle beslenmemenin modalarından biri kabul edilse de bence badem sütü aslında şu andaki gündelik hayattaki tüketimimiz içerisinde hak ettiği yeri bulmuyor. Neden? Bence badem sütü gerçek süt oranla çok daha büyük bir kalsiyum deposu.

Aynı zamanda bitkisel yağ oranı çok daha dengeli olduğu için hayvani yağın vücuda getirdiği zararlar da badem sütü ile ortadan kalkmış oluyor. Dolayısıyla çiğ badem den biraz sonra yapacağınız badem sütünü sadece çocuklarınız için değil lütfen siz de gündelik hayatımızda daha sık kullanın derim.

Ayşe Tolga’dan Badem Sütü Tarifi

Bu Konular İlginizi Çekebilir!

Bugün bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi badem sütü badem sütü nasıl yapacağız? Şimdi birazdan beraber yapacağız. Tarife geçmeden önce bademden ve badem sütünün faydalarından bahsetmek istiyorum. Özellikle son senelerde vegan beslenmenin yani hayvani ürünlerle beslenmemenin modalarından biri kabul edilse de bence badem...Ayşe Tolga'dan Badem Sütü Tarifi