Ana SayfaSağlıkDoğal Tedaviİlaçlar Yerine Kullanılması Gereken Yiyecekler

İlaçlar Yerine Kullanılması Gereken Yiyecekler

Sağlığına dikkat etmek ve ilaç kullanmak istemeyen kişiler ilaçlar yerine kullanılması gereken yiyecekler hakkında bilgi alarak vücut...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Sağlıklı olmak için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. İlaç kullanmak yerine dengeli ve yeterli beslenilerek sağlık kazanılmaktadır. Sağlığına dikkat etmek ve ilaç kullanmak istemeyen kişiler ilaçlar yerine kullanılması gereken yiyecekler hakkında bilgi alarak vücut metabolizmalarına katkıda bulunabiliyor. Vücut sağlığı için ilaç yerine geçen birçok yiyecek bulunuyor. Bu yiyeceklerin sağlık açısından yararlı oldukları kanıtlanmış ve gıda mühendisleri tarafından onaylanmıştır.

Vitamin Grubu Yiyecekler

Kışın soğuk algınlığından korunmak için en çok tüketilmesi gereken gıda grubunu vitaminler oluşturuyor. Grip olup antibiyotik kullanmak yerine, portakal, elma, mandalina, limon, greyfurt, elma, armut, kivi gibi meyveleri ve salatalık, brokoli ve karnabahar gibi sebzeleri sık tüketmek sağlıklı olmak için atılması gereken adımlar arasında bulunuyor.

Kan Yapıcı Yiyecekler

Vücudun halsiz, yorgun ve bitkin olmaması için kan değerlerinin normal düzeyde olması gerekiyor. Kan değerlerinin normal seviyelerde olmaması vücut için çinko, demir, potasyum ve sodyum gibi değerlerin vücuda ilaç veya iğne olarak takviye edilmesine sebep oluyor. İğne ve ilaç kullanımına gerek kalmadan vücudu kan eksikliğine başka bir deyişle kansere karşı korumak için, enginar, vişne, karabiber, beyaz leblebi, balık ve mercimek gibi besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Örneğin kırmızı mercimek tüketimi vücudun yapı taşı olan kan hücrelerinden wbc(beyaz küre) değerinin referans değerler arasında olmasını sağlıyor. Haşlama olarak yenilen enginar, karaciğer enzimlerini pozitif hale getirerek düzenli çalışmasını sağlıyor. Balık tüketimi cildi güzelleştirmenin yanı sıra unutkanlık, psikolojik sorunlar ve hafıza problemlerini ortadan kaldırıyor. Yemeklerde düzenli olarak kullanılan karabiber böbrek fonksiyonlarını düzenleyerek iğne veya ilaç kullanımını engelliyor.

Ekmek Yerine Geçen Gıdalar

Toplumumuzda en çok tüketilen besin grubu beyaz ekmektir. Ancak beyaz ekmeğin kilo aldırmanın dışında sağlık için herhangi bir katkısı yoktur. Çavdar ekmeği ilaç yerine kullanılabilen karbonhidrat grubu olan birçok vitamini içeriğinde barındıran tahıl grubu gıdadır. Çavdar ekmeği, vücudu zinde tutan, halsizlik etkilerini yok eden lif kaynağı yüksek olan bir besindir. Vücut sağlığı için son derece yararlı ve ilaç kullanımını azaltan hafif bir gıdadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!