Ana SayfaGüzellikCildi Canlandıran Bademli Peeling Tarifi

Cildi Canlandıran Bademli Peeling Tarifi

Görünüm elde edilmesini sağlar. Bu yazıda cildi canlandıran bademli peeling tarifi hakkında bazı püf noktalara ulaşabilirsiniz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Badem hem genel vücut sağlığına hem de cildin canlanmasına yardımcı olan vitamin ve mineral bakımından da oldukça zengin bir besin maddesidir. Badem, içerisinde bulunan faydalı yağlar sayesinde cildin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Doğal bir nemlendirici olma özelliğini de taşıyan bu besin cilde düzenli bir şekilde uygulandığından capcanlı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu yazıda cildi canlandıran bademli peeling tarifi hakkında bazı püf noktalara ulaşabilirsiniz.

Bademin Cilde Faydası Nedir?

Badem, içerisinde bolca E Vitamini bulundurduğundan yaşlanma karşıtı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda mineral ve vitaminler bakımından oldukça zengin olan bu besin maddesi sivilce ve akne oluşumuna da engel olur.

Cildinizin aşırı kuru olması ve özellikle yazdan sonra yıpranmış bir cilde sahip olmanız badem peelingi uygulamanız gerektiren durumlardır. Badem peelingi sayesinde yıpranmış ve kurumuş olan cildiniz daha canlı ve nemli bir görünüme sahip olacaktır.

Kuru ve yıpranmış ciltler erken yaşlanmaya sebep olduğundan badem peelingi bu riski ortadan kaldırmış olur. Hangi yaşta olursanız olun badem ile daha canlı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için de yapmanız gereken badem peelingini haftada 1 ya da 2 kez cildinize uygulamaktır.

Badem Peeling Nasıl Hazırlanır?

Yaklaşık olarak 50 gram badem ile hazırlanan bu peeling oldukça kolay bir yapım aşamasına sahiptir. 50 gram bademi önce blenderdan geçirin ve hemen ardından bir su bardağı süt ile karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı bir müddet dinlendirdikten sonra dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Eğer süt kullanmak istemiyorsanız buna alternatif olarak direkt su ile de bir karışım elde edebilirsiniz ya da hindistan cevizi sütü kullanarak da peeling hazırlamanız mümkündür.

Badem Peelingi Nasıl Uygulanır?

Badem ve süt ile hazırlamış olduğunuz peeling karışımını cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Haftada 1 – 2 kez uygulayabileceğiniz bu karışımı gözlerinize değdirmeden tüm yüzünüze gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz. Yüzünüzde 5 dakika boyunca tutacağınız bu peelingi daha sonra ılık su yardımı ile temizleyerek nemlendirici sürebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!