Ana SayfaSağlıkDoğal KürVarisli Damarlar ve Tromboz için Sadece 2 Basit Maddeyle Doğal Çözüm!

Varisli Damarlar ve Tromboz için Sadece 2 Basit Maddeyle Doğal Çözüm!

Varisli Damarlar ve Tromboz sorunu için Faydalı Bilgin Editörümüz evinizde hazırlayabileceğiniz çözüm yollarını araştırdı. Detaylar yazımızda.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kadınlar Tromboz ve varislere karşı erkeklere oranla daha hassastır ve birçok kadın bu sorunlardan muzdariptir.

Varisli damarlar genellikle bacaklarda ve ayak bileklerinde görülür ve genişlemiş ve şişmiş damarlar kalbe doğru kan akışını engellediğinden, damarlardaki kan birikmesi sonucu oluşur.

Bunun nedeni genellikle obezite, kan pıhtıları, yaralanmalar, egzersiz eksikliği, hamilelik, ayakta durma veya uzun saatler boyunca oturmaktan kaynaklanan damarların hasar görmesidir.

Derin damar trombozu, derin damarlardaki tıkanıklıktır ve bu tıbbi durum tamamen doğal yollarla ev yapımı ilaçlar ile tedavi edilebilir. Ancak, özellikle uzun süre ayakta durma veya oturma dönemlerine geldiğinde yaşam biçiminde gerekli bazı değişiklikleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Varisli Damarlar ve Tromboz için Sadece 2 Basit Maddeyle Doğal Çözüm!

Aşağıdaki tarif, Birçok kişinin Varisli Damarlar ve Tromboz ile ilgili sorunlarını tedavi etmesine yardımcı olmuştur.

Malzemeler:

1 bardak koyun sütü 1 adet bebek sabunu

Hazırlanışı:

Bebek sabunu koyun sütünde öğütmeniz ve iyice karıştırmanız gerekir. Ardından, sorunlu bölgelere karışımı uygulayın. Hafifçe masaj yaparak günde üç kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir kompres yapabilir ve karışımı bacaklara etki edecek şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Çözelti buzdolabında saklanabilir.
  • Bu tedaviyi düzenli olarak tekrarlayın ve sorunu hızlı bir şekilde çözdüğünüzü göreceksiniz.
  • Ayrıca varisli damarları esansiyel yağlarla da tedavi edebilirsiniz.
  • İşte varisli damarlar için en iyi tedavilerden biri:

Etkilenen cilt bölgesine beş damla selvi esansı uygulayın. Optimal sonuçlar için, bunu birkaç hafta boyunca günde iki kez yapın. Kas ağrısı, şişlik veya kabarcıkları tedavi ediyorsanız diğer esansiyel yağlara geçin. Her kullanımdan önce yağları seyrelttiğinizden emin olun. Lavanta, nane ve çay ağacı yağı bu amaç için kullanım durumunda etkilidir.Sorununuzu çözmek için her zaman az miktarda yağ kullanın.

Dipnotlar:

Tromboz: Damarda kan pıhtılaşması

Bu Konular İlginizi Çekebilir!