Ana SayfaGüzellikKaş Güçlendiren Bakım Kürü Nasıl Yapılır?

Kaş Güçlendiren Bakım Kürü Nasıl Yapılır?

Kaş güçlendiren bakım kürü ile doğal ve göz kamaştırıcı görünmek mümkün. Bir çok kadın doğal bakım yaparak kimyasal ürünlerden uzak duruyor.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Evde yapılan Kaş Güçlendiren Bakım Kürü pratik maskeler ve bakım kürleri dahilinde, çok kolay bir şekilde birçok kadın mükemmel bir görünüşe sahip olabilmektedir. Dış görünüş ise artık oldukça önemli bir noktada yer almaktadır.

Kaş Güçlendiren Bakım Kürü

Dış görünüşümüzü etkileyen en büyük unsurlardan birisi ise kaşlarımız olmaktadır. Kaşlar sayesinde yüz ifademiz daha belirgin olmaktadır. Bunun yanında jest ve mimik hareketleri kaşlar sayesinde daha rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca kaşlar sayesinde dinamik ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Fakat kaşlar da cildimiz, saçlarımız gibi yanlış uygulamalardan çok çabuk etkilenebilmektedir. Kaşları güçsüzleştiren uygulamalardan biri ise doğru olmayan kaş alma uygulamaları olmaktadır. Yanlış bir şekilde alınan kaşlar daha seyrek ve güçsüz bir şekilde çıkmaktadır. Bunun yanında bakım yapılmayan kaşlar da bir zaman sonra canlılığını yitirebilmekte ve oldukça sağlıksız bir görünümün oluşmasına neden olmaktadır.

Bakımlı kaşlara sahip olmak iste artık oldukça kolay olmaktadır. Evde bile oldukça kolay hazırlanan kürler sayesinde capcanlı ve güçlü kaşlara sahip olunabilmektedir. Kaş uygulamaları sonucunda birçok kadın hayalini kurduğu kaş modellerine sahip olabilmektedir. Kaş güçlendiren bakım kürleri arasında ise kadınları birçok seçenek beklemektedir.

Kaş Güçlendiren Bakım Kürü Nasıl Yapılır?

Kaş Güçlendiren Tatlı Badem ve Keten Tohumu

Doğanın mucizesi olan tatlı badem ve keten tohumunun uygulanması sonucunda gür ve sağlıklı kaşlara sahip olmak oldukça kolay olmaktadır.

  • Her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde uygulanması sonucunda kaşlardaki fark çok kısa bir süre içerisinde gözlenmektedir.

Kaş Güçlendiren Sarımsak Bakımı

Sarımsak her derde deva olduğu gibi küsen ve düzgün çıkmayan kaşlar için de çok fazla kullanılmaktadır.

  • Her gün kaşlara sürülen sarımsak sonucunda çok çabuk bir gürleşme görülmektedir.

Kaş Güçlendiren İncir ve Süt Kürü

Kaş güçlendirici maskeler arasında incir ve süt yer almaktadır. Kuru incir ve süt ile yapılan kür dahilinde kaşların bakımı çok kolay bir şekilde yapılmaktadır.

  • Yarım çay bardağı süt bir cezve içerisine koyulmalı ve daha sonrasında 2 adet kuru incir ezilmelidir.
  • Daha sonra karışım kaynatılmalıdır.
  • Kür kaşlara masaj yapılarak uygulanmalıdır.
  • Bu bakım kürü her gün kullanıma uygundur.